Цікаве в періодиці (1-4 кл.)

    Жили-були в Карпатах // Куля. – 2018. – № 6. – С. 8-9.

 

  Як можна не любити Карпати?! Оті волохаті гори, схожі на сплячих звірів, яких так і хочеться розбурхати від сну, видершись на саму верхівку й закричавши: «Гей-гей!». І ті швидкі потоки, біля яких не чутно навіть власного голосу, і дзюркотливі струмочки, котрі дарують прохолоду й так гарно заколисують у спекотну погоду. А серед усієї цієї краси розкинулась Гуцульщина, де живе дуже особливий народ – гуцули.

    Звичаї і побут гуцулів, їхній колоритний одяг, музичні інструменти – вся ця інформація чекає на вас у статті.

    Екзотичні дари природи // Смайлик. – 2018. – № 6-7. – С. 8-9.

 

 Матінка-природа дивує нас незрівнянною красою, різнобарвними кольорами, чудернацькими формами, неповторними смаками… Чого тільки варті фрукти та ягоди, яких на нашій планеті незліченна кількість. Деякі з них ми бачимо на своєму столі щодня, а інших з нетерпінням чекаємо цілий рік, щоб отримати можливість поласувати ними. Серед всього різноманіття вітамінних дарів природи є такі, про існування яких ми навіть не здогадуємось. Це пітайя, джекфрут, рамбутан, салак, ківано, дурман – екзотичні фрукти, які в нашій країні не ростуть.

    Стаття містить інформацію про ці фантастичні для нас фрукти.

     Хвостаті пустельники // Куля. – 2018. – № 6. – С. 12-13.

 

   Яких тільки тваринок не зустрінеш зараз у наших помешканнях! Домашніми улюбленцями стають білки, єноти, карликові свині та навіть тушканчики й піщанки. На перший погляд, ці гризуни досить схожі, проте насправді, хоч і водяться вони в подібних природних умовах, помітно відрізняються за звичками та способом життя.

  Читайте статтю та дізнавайтесь про відмінності між піщанками й тушканчиками.

    Фруктовий бум // Куля. – 2018. – № 6. – С. 16-17.

 

   Ну як уявити літо без соковитих вишень, червонощоких яблук, медових груш та ароматних полуниць? Усією цією смакотою так пахне довкола, що хочеться ласувати й ласувати цими апетитними та надзвичайно корисними дарунками літа. Зазвичай фрукти та ягоди ми споживаємо в сирому вигляді, однак із них можна приготувати безліч страв: від супів до мармеладів, пудингів та кремів.

   Стаття пропонує рецепти нескладних у приготуванні фруктово-ягідних салатів, які зможуть урізноманітнити літнє меню.

    Літаючі квіти // Смайлик. – 2018. – № 6-7. – С. 4-5.

 

   Метелики – одні з найпрекрасніших творінь живої природи. Вони здавна привертали увагу людей і захоплювали своєю яскравістю, красою та неповторністю. Ці барвисті комахи дарують радість і натхнення всім довкола. Вони схожі на квіти, які відірвались від землі й полетіли. Та щоб стати такими легкими й пурхати з однієї квітки на іншу, метеликам доводиться долати довгий шлях.

    Детальну інформацію про їхнє перевтілення дізнаєтесь із статті.