Цікаве в періодиці (1-4 кл.)

     Дивовижні тапіри // Яблунька. – 2018. – № 5. – С. 18-19.

 

    Тапіри – досить чудернацькі тропічні тварини, що живуть у джунглях. Масивним розміром вони схожі на бегемотів, шкурою – на ведмедів, копитами та ходою – на коней, а хоботом – на слонів.

    У статті розповідається про спосіб життя тапірів, їхні особливості та ставлення до них у різних країнах.

    Міцний горішок // Куля. – 2018. – № 10. – С. 8-9.

 

    Не лише білочки полюбляють горішки – поласувати ними не проти й люди. І недарма! За поживністю, кількістю вітамінів та важливих елементів вони не мають рівних серед інших продуктів.

 

    Про користь мигдалю, ліщини, арахісу, фісташок, волоських та кедрових горіхів дізнавайтесь із статті.

    Українські розбишаки // Пізнайко. – 2018. – № 10. – С. 16-17.

 

    У міфології кожного народу є як добрі, так і злі персонажі. В українських переказах також можна натрапити на безліч не надто приязних  істот. Чугайстер, Вихор, Перелесник, Світилка, Песиголовці, Злидні – це лише частина моторошних створіть української міфології.

 

    Інформацію про них знайдете на сторінках журналу «Пізнайко».

    Чарівна кулька // Розумашки. – 2018. – № 10. – С. 24-25.

 

    Що може бути звичайнішим, аніж проста кулькова ручка? Однак це приладдя з’явилось навіть пізніше, ніж автомобіль, літак і телевізор. Перші кулькові ручки було виготовлено 80 років тому. Їх відразу почали використовувати британські льотчики, щоб прокладати курс на картах.

 

    Зі статті детально дізнаєтесь про конструкцію писального інструменту в кулькових ручках.

    Чудеса під куполом // Смайлик. – 2018. – № 10. – С. 8-9.

 

    Протягом тисячоліть циркове мистецтво приносить людям радість у всьому світі. Колись, ще в древніх римлян, цирк був місцем кінних перегонів і змагань зі швидкості їзди на колісницях. Зараз же цирк не можна уявити без фокусників, клоунів, дресирувальників, повітряних гімнастів, жонглерів, еквілібристів.

 

    Коли з’явився цирк? З чого все починалось? Звідки виникла назва «цирк»? Відповіді на ці та інші питання знайдете в статті.