Цікаве в періодиці (1-4 кл.)

     Чарівний світ - мультляндія // Смайлик. – 2018. – № 8. – С. 8-9.

 

    Людство завжди було багате на фантазію. Люди вигадували казкові світи, дивних тварин і надприродних істот. Їм дуже кортіло оживити своїх уявних героїв. У наш час це не складно. За допомогою комп’ютерів, дизайнерів і художників будь-яку фантастичну ідею можна перенести на екрани телевізорів. А от як все це починалося, знає не кожен.

    Якими були перші мультфільми? Як їх роблять зараз? Як можна самостійно створити мультфільм? Відповіді на ці та інші питання знайдете в статті.

    Суботівські фортифікації // Куля. – 2018. – № 8. – С. 8-9.

 

    Є в Україні село, що має для нас, українців, неоціненне значення, бо саме звідси розпочалося велике повстання, яке переросло в національно-визвольну війну 1648-1654 років. Це Суботів – родинне гніздо й резиденція Богдана Хмельницького. Донині там збереглися вали Богданового замку, Іллінська церква, а також три криниці – джерела, що мають лікувальну силу та колись врятували життя не одного козака. 

    Детальніше дізнатись про ці історичні та гідрологічні пам’ятки допоможе стаття.

    Хто на світі найшвидший? // Смайлик. – 2018. – № 8. – С. 4-5.

 

    Люди постійно влаштовують різноманітні спортивні змагання, щоб з’ясувати, хто швидше за всіх бігає і плаває, хто найвище стрибає тощо. Переможець отримує горде звання чемпіона. Не тільки люди, а й тварини встановлюють подібні рекорди, але не заради спортивного результату, а щоб вижити в нелегких умовах дикої природи. Тут приз переможцю – життя, а на того, хто програв, чекає смерть.

    Про найшвидших і найпрудкіших бігунів та скакунів у світі природи дізнавайтеся зі статті.

    Щасливе ведмеже місце // Пізнайко. – 2018. – № 8. – С. 8-9.

 

    У селі Березівка Житомирської області існує дивовижний притулок для ведмедів. Сюди потрапляють скривджені та понівечені людьми звірі. Притулок діє вже 6 років і має назву «Біла скеля». Кожен клишоногий – господар великого вольєра з водоймою, скелями, рослинністю та барлогом для зимового сну.

    Прочитавши статтю, «познайомитесь» із мешканцями притулку та дізнаєтесь про цікаві історії з їхнього життя.

    Диво-звір єхидна // Яблунька. – 2018. – № 4. – С. 14-15.

 

    Чи може одна істота бути одночасно ссавцем, птахом і рептилією? Це здається неможливим, проте австралійському диво-звіру єхидні прекрасно вдалось поєднати це все. Єхидна вкрита хутром і вигодовує дитинчат молоком, як ссавець. Проте її маля з’являється на світ із яйця, як у птаха. А саме яйце так схоже на яйце ящірки.

    Ще більще цікавих фактів про єхидну знайдете на сторінках журналу «Яблунька».