"Українська книга" 2016

Надійшло за державною програмою

"Українська книга" у 2016 році

 

 

    Героям слава! : розповіді для дітей про героїв фронту і тилу / [упоряд. О. Давидова] ; іл. Х. Лукащук. – Київ : Мамине Сонечко, 2016. – 48 с. : іл.

 

      Збірка містить вісім коротких оповідань різних авторів про війну на сході України, про сучасних українських героїв АТО, які рятують бойових товаришів, захищають країну від ворогів та знаходять нових друзів на передовій. Моторошних картинок чи страшних подробиць війни у книзі немає. Ілюстрації виконані в пастельних тонах Христиною Лукащук.
    Ця книжка розрахована на молодших школярів, але буде цікавою для читачів будь-якого віку.

    Незалежність України / [упоряд. В. Дорошенко ; гол. худож. О. Білоус]. – Київ : Мамине Сонечко, 2016. – 49 с. : іл.

 

   Видання знайомить маленьких читачів із оповіданнями та віршами про рідний край, про створення Конституції України, про героїв Крут, голодомор в Україні 1932 – 1933 рр., а також про інші події в житті нашої країни.

Для читачів молодшого шкільного віку.

    Каляндрук Т. Б. Дітям про козаків : [дизайн обкл., худож. оформ. Д. Маковецька] / Тарас Каляндрук. – Львів : Апріорі, 2016. – 87 с. : іл., портр., репрод. – (Апріорі дітям).

 

   Книга пропонує популярну розповідь про українських козаків, пластунів та характерників, їхнє бойове мистецтво та фізичну підготовку, віру й духовне життя. Базуючись на численних історичних працях, спогадах та розповідях, книга висвітлює традиції українського козацтва від минулих часів до сьогодення. Розповідь доповнюють численні ілюстрації козацького побуту та бойових звитяг. Для дітей середнього та старшого шкільного віку, а також їхніх батьків, учителів та усіх, хто цікавиться темою козацтва й історією України. 

    Чубач Г. Т. Живі літери : абетки, лічилки та різні навчилки / Ганна Чубач ; іл. Є. Житник. – Харків : Школа, 2016. – 93 с. : іл.

 

   У збірці  «Живі літери» на малят чекають абетки, казочки, скоромовки, лічилки та різні навчилки на різні теми: про букви, звірят, професії, пори року, які перетворять читання на цікаву захопливу пригоду, бо слова у книзі ввічливі, скоромовки ловкі, побрехеньки веселі, а літери – живі, граються й під язик ховаються!  Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.   

    Винничук Ю. П. Лежень / Юрій Винничук ; іл. В. Серцової ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2016. – 32 с. : іл.

 

    В одному замку завелися Страхи. Що тільки не робив король, але нічого подіяти не міг – нікуди Страхіття не зникали і не давали спокою мешканцям замку. Прогнати чудовиськ згодився хлопець, якого називали Лежнем, бо він весь час лежав. А за свій подвиг він попросив лише одне – щоб його весь час годували варениками, так він їх полюбляв. Що було далі? Це читачі дізнаються з книжки. А ще за цією казкою було знято мультфільм з однойменною назвою. Для дітей молодшого шкільного віку.

    Йде до нас колядочка : [вірші] / упоряд. А. М. Зеленська ; іл. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2016. – 39 с. : іл.

 

   Хто з малечі не любить зимових свят? Веселощі, пісні, хороводи... Усе це є у цій книжці. А ще привітання зі святами колядками та щедрівками. Видання має чудове художнє оформлення, яке буде до вподоби і малятам, і дорослим.

    Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

    Любарська Л. М. Мистецтво для тебе / Лорина Любарська, Тетяна Харламова ; іл. В. Кузнєцов, М. Коваленко. – Київ : Наш час, 2016. – 104 с. : фотоіл. – (Равлик).

 

   Ця книга допоможе дітям молодшого шкільного віку здійснити захопливу подорож у світ образотворчого мистецтва. Репродукції визнаних творів, вірші, оповідки, загадки, різноманітні ігри сприятимуть розвитку творчих здібностей дитини. Адже в кожній із них живе непересічний Художник. Треба тільки відкрити його.

    Майданович Т. В. Країна Українія : вірші для дітей дошк. та мол. і серед. шк. віку / Тетяна Майданович ; передм. Л. І. Андрієвського ; іл. І. Е. Хомчак (Гереги). – Київ : Криниця, 2016. – 120 с. : іл.

 

      Поетичне слово авторки та чудесні мальовані образи художниці вводять читачів у дивовижну країну Українію – через живу красу української природи та знаменні сторінки історії нашої Батьківщини. Ця країна «і звичайна, і немов казкова»: вона вкорінюється у видимій Україні і рясно квітує в уяві, а головне – приходить у людське серце. Це світ, у якому діти, весело граючись, вчаться бути господарями довкілля, майбутніми свідомими і творчими громадянами.

    Казки для хлопчиків / пер. з чес. В. Павлюка : упоряд. О. М. Івасюк ; худож. оформ. І. С. Стасюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 71 с. : іл.

 

     Серед літератури для дітей є безліч книг для дівчаток. А от у цьому виданні зроблено спробу подати перекладені з чеської мови казки, метою яких є виховання хлопчиків справжніми чоловіками. 

   Захопливі історії, багато малюнків і цікавий сюжет – саме те, що треба для непосидючих хлопчаків! Для дітей молодшого шкільного віку.

    Качан А. Л. Гуляє парус на Лимані : лірика, ігрова поезія для юних читачів / Анатолій Качан ; худож. Я. Кернер-Вернер. – Київ : Зеленський В. Л., 2016. – 159 с. : іл., портр.

 

     До книги сучасного українського письменника увійшли налаштовані на хвилі моря і степу півдня України нові ліричні й сюжетні твори останніх років та кращі вірші з попередніх видань, які полюбилися дітям, вивчаються в школі. Окремим розділом подані цікаві зразки ігрової поезії та етнопоезії, які відкривають іще одну грань безмежних можливостей української мови.

    Для читачів молодшого шкільного віку.

    Гаврош О. Д. Пригоди тричі славного розбійника Пинті : повість / Олександр Гаврош ; іл. С. Радчук ; [післямова П. Мельника]. – Тернопіль : Богдан, 2016. – 207 с. : іл. – (Богданова шкільна наука).

 

     Григір Пинтя – легендарний опришок, український Робін Гуд – постає у повістi закарпатського письменника Олександра Гавроша веселим, кмітливим і добросердим розбійником, якого бояться здирники-багатії і люблять добрі люди, що за його подвиги охрестили Пинтю тричі славним.
   «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» — перша українська повість про легендарну постать нашої історії. В її основу лягли народні перекази про опришків.

      Для читачів середнього шкільного віку.

    Пекарська М.-К. Клас пані Чайки / Малгожата-Кароліна Пекарська ; пер. з пол. Б. Антоняк ; іл. Є. Житняк. – Харків : Школа, 2016. – 335 с. : іл.

 

     Новий незнайомий колектив, нові друзі й пов’язані з цим побоювання, перше кохання, стосунки з учителями й батьками, бажання привернути до себе увагу, відповідальність за себе й за інших – про все це пише у своєму популярному романі «Клас пані Чайки» відома польська письменниця Малгожата-Кароліна Пекарська.

  Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини – з усіма її вадами – і врешті пізнають ціну дружби. Прототипом класного керівника, Барбари Чайки, є… Барбара Чайка, улюблена вчителька авторки, яка навчала її польської мови та літератури.

     Для читачів старшого шкільного віку.

    Пилат В. С. Бойовий Гопак і основи захисту Вітчизни / Володимир Пилат. – Перероб. та допов. – Київ : Україна, 2016. – 161 с. : іл.

 

     У книзі розглядаються історичні, технічні та світоглядні аспекти українського бойового мистецтва. Автор на підставі вивчення багаточисленних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фольклору й стародавніх вірувань частково відродив і пристосував до сьогодення один із різновидів бойового вишколу лицарів України – Бойовий Гопак. У книзі висвітлено особливості світогляду воїнів Гопака. Технічні елементи подані у такий спосіб, щоб кожен бажаючий міг самотужки вивчити базову техніку національного бойового мистецтва.
      Видання розраховане на широке коло читачів, а також на фахівців бойових мистецтв і спорту, військовослужбовців Збройних Сил України, істориків, мистецтвознавців.

    Желдак Т. А. Історія чемпіонатів Європи з футболу : авториз. пер. з рос. / Тимур Желдак ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2016. – 395 с. : табл.


      Це видання – продовження «футбольної серії» видавництва «Фоліо», розпочатої книжками «Билиці та вигадки українського футболу» (історія київського «Динамо»), «Знамениті постаті українського футболу» та «Історія українського футболу». Це видання – не лише збірка довідкової інформації (хоча любителі статистики також знайдуть тут багато корисного), це емоції і переживання, невідомі факти і загадки забитих і не забитих голів, перемоги й поразки, герої і невдахи… Тобто футбол – найкраща в світі гра у всіх її проявах. Для широкого читацького загалу.

    Пилипенко Ю. О. Руденька : lifejournal / Юлія Пилипенко ; пер. з рос. В. М. Верховня ; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – Харків : Фоліо, 2016. – 218 с.
    

    Десять років тому українські лікарі винесли Юлі вирок: до свого вісімнадцятого дня народження вона має вмерти. Ця книга – своєрідний щоденник-сповідь, де кожен рядок – не уява авторки, а події з її життя.
Історія Юлі приводить нас у ті дні, коли їй здавалося, що нічого не можна змінити, коли вона не впізнавала свого обличчя й тіла, а руде волосся відбивалося в дзеркалі фіолетовим, впродовж однієї ночі змінивши колір… З дивовижною відвертістю та оптимізмом, який за таких обставин здається неймовірним, Юля розповідає, як заново вчилася любити життя і насолоджуватися ним, що є найважливішим, коли народжуєшся вдруге. Ця книга – не просто історія боротьби життя зі смертю, це ще й історія кохання. До чоловіка, до життя, до себе.

                                    Для широкого кола читачів.

    Чемерис В. Л. Аравійська пустеля / Валентин Чемерис ; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків : Фоліо, 2016. – 443 с.

    
     У цій книжці читачів зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захопливими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.