Книжкові новинки

    Лойко С. Л. Рейс : [роман] / Сергій Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 424 с.

 

  В основі нового роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера «Аеропорт», лежать реальні події, що відбулися в перший рік російсько-української війни, коли пасажирський літак Малайзійських авіаліній був збитий терористами на Сході України. Головний герой роману втратив своїх близьких внаслідок трагедії і вирішує самостійно розслідувати обставини падіння літака рейсу МН17. Сергій Альохін приїжджає на Донбас, на окуповану бойовиками територію, і прагне знайти винних у цій жахливій трагедії, яка шокувала весь світ. Роман має динамічний сюжет, не залишає байдужими читачів, утримуючи їх в напрузі до фіналу.

    Для широкого кола читачів.

    Мартін Д. Р. Р. Пісня льоду й полум'я : роман. Кн. 1 : Гра престолів / Джордж Реймонд Річард Мартін ; пер. з англ. Н. Тисовської. – Вид. 4-е. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 799 с. : іл., карти.

 

    Мартін Д. Р. Р. Пісня льоду й полум'я : роман. Кн. 3 : Буря мечів / Джордж Реймонд Річард Мартін ; пер. з англ. Н. Тисовської. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 1151 с. : іл., карти.

 

    Мартін Д. Р. Р. Пісня льоду й полум'я : роман. Кн. 4 : Бенкет круків / Джордж Реймонд Річард Мартін ; пер. з англ. Н. Тисовської. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 831 с. : іл., карти.

 

    Фантастична сага «Пісня льоду й полум'я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Дія епопеї відбувається у псевдоісторичному світі, найбільш близькому до середньовічної Європи. Основним місцем дії є материк Вестерос, але також і велика земля на схід, відома під назвою Ессос . Більшість персонажів – люди, але в ході розповіді нам представляють і інші раси, такі як холодні і жорстокі Інші з далекої Півночі чи останні з драконів зі Сходу. В оповіданні три основні сюжетні лінії: хроніки династичної громадянської війни між кількома сім'ями за контроль над Вестеросом; зростаюча загроза від Інших, які мешкають за величезною крижаною Стіною, яка є північним кордоном Вестеросу; подорож Дейнеріс Таргарієн, вигнаної дочки короля Ейєріса Таргарієна, який був убитий в ході іншої громадянської війни за 15 років до цих подій. Дейнеріс зараз шукає спосіб повернутися в Вестерос і пред'явити свої права на трон. У міру того як дія розвивається, всі три лінії оповіді стають тісно пов'язаними і залежними одна від одної.

    Видання розраховане на широке коло читачів.

    Чухліб Т. В. Донеччина та Луганщина – козацькі землі України (XVI-XVIII ст.) / Тарас Чухліб ; НАН України, Ін-т історії України, НДІ козацтва, Вишгород. іст.-культур. заповідник. – Вид. 2-е. – Київ : Видавець Олег Філюк, 2017. – 116 с. : іл., карти. – Бібліогр.: с. 105-111.

 

  Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємна складова історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII–XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави. На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями території сучасних Донеччини та Луганщини від початку 1500-х і до кінця 1700-х рр. Книга оформлена ілюстраціями, які відображують сучасні військові дії на сході України. Для широкого читацького загалу.

    Толкін Д. Р. Р. Гобіт, або Туди і звідти / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. О. О'Лір ; літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 5-те вид. – Львів : Астролябія, 2017. – 378, [5] с. : карти.

 

  Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої справи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні. Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас, є преамбулою до трилогії «Володар Перснів». Для широкого читацького кола.

    Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 1 : Братство Персня / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2016. – 688, [15] с. : карти.

 

    Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 2 : Дві вежі / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2016. – 562, [13] с. : карти.

 

    Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 3 : Повернення короля / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2016. – 688, [15] с. : карти.

 

    Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує в собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів. Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму. Для широкого кола читачів.

    Толкін Д. Р. Р. Сильмариліон : / Джон Рональд Руел Толкін ; за ред. К. Р. Толкіна ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів О. О'Лір та Н. Федорак ; літ. ред. Н. Федорак та О. Фешовець ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 3-тє опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2015. – 570, [5] с. : карти.

 

  «Сильмариліон " – один з наймасштабніших світів в історії фентезі, міфологічний канон, який Джон Руел Толкін становив протягом усього життя. Книга про перші Епохи Середзем'я, в якій розказана не тільки історія великої війни між Світлом і Темрявою, яка протягом тисячоліть стрясала колись мирну і квітучу землю, а й передісторія Кілець Всевладдя – Кілець, шлях яких до Середзем'я ще тільки починається…

    Видання розраховане на широке коло читачів.

    Лем С. Едем ; Соляріс ; Повернення із зірок ; Непереможний : пер. з пол. / Станіслав Лем ; упоряд. та прим. В. Арєнєва ; [післяслово В. Язневіча] ; іл. Р. Крамара. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2016. – 765 с. : іл., портр. – (П'ятикнижжя Лемове). - Кн. вид. за підтримки Пол. ін-ту у Києві.

 

  «Соляріс», найвідоміший роман Станіслава Лема, вважається класикою science fiction, його перекладено безліччю мов і двічі екранізовано режисерами зі світовими іменами. Роман присвячено пошуку контакту землян з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. Водночас, в романі піднято філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності, та, власне, відповідальності за все, що робить людина, як на Землі, так і за її межами. Для широкого читацького загалу.

    Шкляр В. М. Чорnе соnце : збірка / Василь Шкляр ; дизайнер обкл. Queller ; худож. М. Пащук. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 298 с. : іл.

 

  Ця збірка – про трагічні події на Донбасі. Головний герой – двадцятивосьмирічний юнак, який щиро любить свою країну, прагне нової долі для неї і намагається робити все для цього, навіть ризикуючи власним життям... Хто і навіщо затягує війну на Донбасі, чому гинуть найкращі, чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами, яким буде майбутнє України? Глибока, сповнена смутку, болю й надії історія розгортання російсько-української війни – очима бійця полку «Азов», якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю. До книжки, крім «Чорного Сонця», увійшли твори «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії», різні за тематикою, настроєм і часом написання. Всі вони про Україну, якою вона була, якою є і якою буде. Для широкого читацького кола.

    Кононович Л. Чигиринський сотник : роман / Леонід Кононович ; [передм. І. Бондаря-Терещенка]. – Харків : Фабула : Ранок, 2016. – 525 с. – (Сучасна проза України).

 

  Леоніда Кононовича звикли вважати основоположником кримінального жанру в українській літературі, але його новий роман «Чигиринський сотник» – щось зовсім інше. Це гостросюжетна оповідь про маленького козака, що немов зринув із надр стародавньої легенди, безтурботного мандрівника в нетрях язичницької демонології, і в той самий час – теперішній лицарський роман, «козацьке фентезі», де національна традиція перегукується із чужоземними містичними практиками, а чудове багатство мови сполучається з бойовою динамікою історичної саги. Це по-справжньому екстремальне читання, несподіваний і гострий погляд на наше минуле й «український мир». Для широкого кола читачів.

    Малешка А. Магічне Дерево. Червоний стілець : повість / Анджей Малешка ; пер. з пол. Б. Антоняк ; [іл. А. Малешка]. – Львів : Урбіно, 2017. – 287 с. : фотоіл.

 

  Анджей Малешка – кінорежисер, автор повістей і сценаріїв, лауреат кількадесяти премій різноманітних міжнародних кінофестивалів. Його фільми й літературні твори сповнені фантастичних пригод, поєднують сучасні реалії й магію, і, водночас, розповідають про дуже важливі речі. Буря звалила величезного старого дуба. То було Магічне Дерево, з якого люди виготовили сотні предметів, кожен з яких зберіг частинку магічної сили. Серед них був і червоний стілець. Неймовірні пригоди, небезпека й магія. Світляний міст і велетенська хвиля цунамі. Летючий будинок, здоровенний лев і сотня чарівних собак! Фантастична розповідь про дітей, які знайшли стілець, що виконує добрі і погані бажання, та про те, що з цього вийшло. Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

    Ягелло Й. Тирамісу з полуницями : роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; обкл. Н. Кушнір. – Львів : Урбіно, 2017. – 295 с.

 

  Іван Андрусяк – один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі й, у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби, запрошують маленького читача до веселої гри. Збірка «Лякація» удостоєна в 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.

    Андрусяк І. М. Лякація : вірші / Іван Андрусяк ; намал. Л. Курцеба. – Київ : Фонтан казок, 2017. – 55 с. : іл. – (Добрі вірші).

 

  Іван Андрусяк – один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі й, у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби, запрошують маленького читача до веселої гри. Збірка «Лякація» удостоєна в 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.

    Касдепке Ґ. Знайомтесь: детектив Нишпорка ; Нові клопоти детектива Нишпорки / Ґжеґож Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 144 с. – (Нова дитяча книга).

 

   Книга «Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки» знайомить читачів з двома повістями відомого польського письменника, фантазера і мрійника Ґжеґожа Касдепке в новому сучасному перекладі. Всі дітлахи, хто бажає навчитися логічно мислити, робити висновки та розгадувати цікаві загадки, запрошуються до детективної агенції «Рожеві окуляри». Там вони мають унікальний шанс познайомитися з кумедним диваком – детективом Нишпоркою. Юні читачі дізнаються, де поділися шкарпетки з дельфінами та хто зламав повітряного змія. А коли на п’яти наступає підступний конкурент – детектив Мертвяк з детективної агенції «Чорнокнижник», пригоди стають ще більш захопливими. Для читачів молодшого шкільного віку.

   Касдепке Ґ. Зачіпки детектива Нишпорки ; Канікули детектива Нишпорки / Ґжеґож Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; іл. П. Рихеля. – Харків : Школа, 2016. – 136 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

   Детективна агенція „Рожеві окуляри” працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитись... Тому детектив Нишпорка пильнує й уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам. Кожна детективна історія Ґжеґожа Касдепке – це яскрава ілюстрація вміння бути уважним, спостережливим, кмітливим. Кожна зачіпка дозволяє спробувати проявити свої власні детективні здібності і перевірити правильність здогадів, оскільки в кінці книги є пояснення кожного міркування детектива Нишпорки. Для читачів молодшого шкільного віку.

    Касдепке Ґ. Обережно! : усе, що має знати дитина, щоб безпечно бавитися вдома / Ґжеґож Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; мал. А. Гулевича. – Харків : Школа, 2017. – 63 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

  Мабуть, найбільше нещасних випадків трапляється з дітьми у власних домівках. Гострі предмети, гарячі рідини, отруйні речовини — все це може бути небезпечним. Тому нова книга під назвою «Обережно!» Ґжеґожа Касдепке допоможе маленьким читачам розпізнати все, що вдома колеться, опікає, калічить чи ще якось загрожує. Для читачів молодшого шкільного віку.

   Касдепке Ґ. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Ґжеґож Касдепке ; пер. з пол. Б. Антоняка. – Харків : Школа, 2016. – 192 с. – (Нова дитяча книга).

 

   «Касперіада» – це кумедні історії про маленького хлопчика Каспера, який навіть звичайний похід до дитячого садочка, копирсання в пісочниці чи ліплення сніговика може перетворити на захопливу пригоду, чим надзвичайно тішить своїх батьків і читачів по всьому світу. Видання призначене для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.