Книжкові новинки

    Воскресенська Н. Веселі літери / Ніна Воскресенська ; [худож. Я. Коломійчук]. – Київ : Грані-Т, 2008. – 69 с. : іл.

 

    Веселе та різнобарвне життя мають літери української абетки в інтерпретації Ніни Воскресенської. Несподівано для всіх вони можуть стати ріжком морозива, кораблем, футбольними воротами, зламаним гребінцем. А вся справа в тому, що літери причаїлися в кумедних малюнках і чекають, коли ж малюки нарешті дістануть їх зі сховку. Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

    Вдовиченко Г. К. Мишкові миші : повість / Галина Вдовиченко ; худож. А. Сарвіра. – Київ : Грані-Т, 2011. – 63 с. : іл.

 

    Якщо ви гадаєте, що з мишами каші не звариш, то це означає, що вам просто не щастило на мишей. А от Мишкові, героєві нової повісті популярної письменниці Галини Вдовиченко, з ними ще й як пощастило! Він зі своїми друзями – домашніми, польовими, лабораторними, летючими й навіть комп’ютерними гризунами – створив тааакеее… А що саме він створив і що йому на це сказали мама й тато – дізнаєтеся, прочитавши цю веселу книжку. Для читачів молодшого шкільного віку.

    Роздобудько І. В. Пригоди на острові Клаварен : повість / Ірен Роздобудько ; худож. Н. Дойчева-Бут. – Київ : Грані-Т, 2011. – 119 с. : іл.

 

    Вирушаючи в подорож малесенькою річкою, слід бути особливо обережними, якщо на ній є старезна дамба. Бо в дамбі, можливо, є печера… А в печері – щонайсправжнісінька часова діра… Що чекає на допитливих п’ятикласниць, юних шукачок пригод Клаву й Рено? Безлюдний острів, який можна назвати своїми іменами, ночівля у кроні дерева, а на сніданок – черепашача яєчня під кокосовим соусом… Та це ще не все. Адже до безлюдних островів нерідко навідуються пірати – і тоді стає по-справжньому небезпечно! Для читачів молодшого шкільного віку.

    Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря / [авт. тексту В. Клос ; авт. фото М. Іващенка]. – Київ : Грані-Т, 2007. – 119 с. : кольор. фотоіл. – (Грані світу).

 

    У книзі на широкому фактичному матеріалі, на підставі як опублікованих, так і архівних джерел висвітлено, починаючи від заснування до сьогодення, історію Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Видання добре проілюстроване як сучасними, так і давніми світлинами, репродукціями ікон, портретами та малюнками. Для широкого кола читачів.

    Шевцова Г. Дерев'яні церкви України / Галина Шевцова ; [передм. Л. Скорик ; фот. Г. Шевцової]. – Київ : Грані-Т, 2007. – 375 с. : фот.

 

    «Дерев’яні церкви України» – це унікальний альбом-путівник по духовній спадщині нашого народу, знайомство з пам’ятками, що дотепер зберегли мальовничість і шарм старовини. Після ознайомлення з цією книжкою у читачів неминуче з’явиться бажання побачити ці пам’ятки історії та культури, відчути неповторну велич скарбів народної творчості. Для широкого читацького кола.

    Критика прози : статті та есеї / Віктор Неборак [та ін.]. – Київ : Грані-Т, 2011. – 326 с. – (De profundis).

 

    У виданні представлена критика творів Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Костя Москальця, Андрія Содомори, Валерія Шевчука та ін. Критика дослідників конструктивна, мова викладу легка для сприйняття (іноді іронічна), а статті заохочують до прочитання розглянутих творів. Опубліковані раніше в непов’язаних між собою виданнях, зараз ці праці під однією обкладинкою становлять цілісне уявлення про сучасний літературний стан в Україні, про теми та проблеми, що піднімають автори перед собою і читачем. Книжка буде цікава всім, хто заблукав у величезному літературному світі, а також літературознавцям, які досліджують творчість сучасних вітчизняних письменників і спостерігають за літературним процесом в Україні та світі.

    Стежками Басьо : альбом-путівник / [авт. тексту і фот. Г. Шевцова ; пер. з яп. І. Бондаренка]. – Київ : Грані-Т, 2007. – 95 с. : фотоіл.

 

    Ця книжка-альбом містить значно більше, ніж ілюстровану подорож шляхами, якими колись мандрував видатний японський поет Мацуо Басьо. Окрім проникнення у творчий світ Мацуо Басьо, це видання дає читачеві змогу відчути своєрідну і часом складну для сприйняття європейця атмосферу японської культури. Книжка більше схожа на мистецький твір, ніж на культурологічну розвідку. Вона буде цікава для всіх, хто небайдужий до поезії, до мистецтва, до неповторної культури Японії.

    Шевцова Г. Історія японської архітектури і мистецтва : навч. посіб. / Галина Шевцова ; Мін-во освіти і науки, молоді та спорту України, Київ. нац. ун-т будівництва і архітектури ; [пер. на яп. Т. Накаяма ; фото авт.]. – Київ : Грані-Т, 2011. – 231 с. : фотоіл. – Бібліогр.: с. 192-193.

 

    Навчальний посібник «Історія японської архітектури» призначений для студентів архітектурних вищих навчальних закладів, студентів мистецьких та сходознавчих спеціальностей, а також усіх, хто цікавиться культурою Японії. Книга ознайомлює читача з історією та теорією розвитку архітектури і певних, тісно пов’язаних з архітектурою, галузей монументального мистецтва Японії від доби неоліту до початку ХХ ст. Основою для створення книги став особистий досвід автора – Галина Шевцова багато років стажувалася і працювала в Японії, де займалася вивченням та реставрацією пам’яток архітектури.

    Іоанн Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення [Образотворчий матеріал] : альбом / [ідейна концепція та підбір цитат Т. Возняка ; візуал. концепція Д. Клочко ; авт. текстів Б. Возницький, Т. Возняк, Д. Клочко ; фот. М. Іващенка, К. Сачека, А. Кіся ; пер. нім. І. Андрущенка ; пер. англ. І. Басенко]. – Київ : Грані-Т, 2007. – 151 с. : фот.

 

    Альбом присвячено спадщині одного з найзагадковіших майстрів барокової скульптури XVIII ст. Більша частина її зібрана у Львівському музеї сакральної скульптури, що був відкритий для глядачів у другій половині 90-х років минулого століття. Також до альбому входять зображення творів скульптора, що донині залишилися у вівтарях храмів м. Бучач (Тернопільська обл.) та у Тернопільському краєзнавчому музеї. Вступні статті героя України Б. Г. Возницького та відомого культуролога Тараса Возняка доповнені матеріалами, що стосуються епохи й значення спадку скульптора. Поряд із зображенням уміщено розлогі цитати з творів поетів та мислителів того часу. Для широкого кола читачів.

    Городецький. Виклик будівничого [Образотворчий матеріал] / ідейна концепція Д. Клочко, П. Бевза ; текст, архів. матеріали та прим. Д. Малакова ; післямова С. Кримського ; пер. англ. Є. Новікової ; фот. З. Білаш [та ін.]. – Київ : Грані-Т, 2008. – 175 с. : фот.

 

    Альбом присвячений спадщині архітектурного генія Києва початку ХХ століття Владислава Городецького. Митець уже тоді протистояв прагматичному підходу до зміни архітектурного образу Києва. Архітектор працював з різними історичними стилями, але породжує й сьогодні відчуття візуальної несподіванки. Кожна його споруда – це особливий світ, який впускає глядача до непобутового виміру світу, оскільки розкодовує пам'ять про різні епохи та стилі. Вперше не лише описано, а й проаналізовано художній метод Городецького. Для широкого читацького загалу.

    Агеєва В. П. Апологія модерну : обрис ХХ віку : статті та есеї / Віра Агеєва. – Київ : Грані-Т, 2011. – 405 с. – (De profundis).

 

    Наскрізний сюжет цієї книжки – тривалий і складний, крізь усе ХХ століття, процес модернізації українського письменства. Авторку цікавлять і найрепрезентативніші постаті цього процесу, і гострі конфлікти батьків та дітей, усі ті естетичні революції, навіть скандали, без яких мистецтво просто не може розвиватися. Творчість Лесі Українки, Максима Рильського, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Оксани Забужко, Тараса Прохаська розглядається переважно із застосуванням психоаналітичних та ґендерних підходів. Видання розраховане на широке коло читачів.

    Лагутенко О. А. Українська графіка ХХ століття : навч. посіб. / Ольга Лагутенко. – Київ : Грані-Т, 2011. – 183 с. : іл.

 

    Доктор мистецтвознавства Ольга Лагутенко продовжує досліджувати тему української графіки, яка вже знайшла відображення в альбомах «Нариси з історії української графіки ХХ століття» і «Українська графіка першої третини ХХ століття», які виходили друком у видавництві «Грані-Т». У посібнику «Українська графіка ХХ століття» з сучасних наукових позицій у контексті світового культурно-історичного процесу розглянуто історію українського графічного мистецтва. Для студентів художніх, мистецтвознавчих і культурологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

    Лагутенко О. А. Українська графіка першої третини ХХ століття : монографія / Ольга Лагутенко. - Київ : Грані-Т, 2006. - 239 с. : іл. - Бібліогр.: с. 237-238.

 

    «Українська графіка першої третини ХХ століття» - це видання, в якому вперше за часи сучасного українського мистецтвознавства подано історію української графіки без ідеологічних застережень і політичних кордонів, власне як художній феномен, що реалізував себе й здобув визнання у різних країнах, у широкому просторі нових художніх стилів й напрямів. Багатий ілюстраційний матеріал видання та аналітичне дослідження творів виявляють загальноєвропейські тенденції і національні особливості розвитку української графіки означеної доби. Для широкого кола читачів.

    Пагутяк Г. Королівство. Кн. 1 / Галина Пагутяк ; мал. Ф. Сергєєва. – 2-е вид. – Вінниця : Теза, 2016. – 381 с. : іл.

 

  Роман-фентезі Галини Погутяк відкриває перед читачем неймовірний фантастичний світ, де темні сили спалюють по-справжньому вартісні книжки, а неграмотні відьмаки і відьми входять до «Клубу книголюбів», де котами править сміливий і мудрий король Сиволап, де від того, чи читатимуть люди хороші книжки, залежить доля Всесвіту, бо наша Земля – Серединний світ на межі доброго Королівства й злої Імперії. А нині Королівство може зникнути… І все ж надія лишається, бо сказано ж у клятві Книжкових Гномів: «Справжні книжки не горять у вогні і не тонуть у воді, і якщо вітер повідриває сторінки, ми зберемо їх докупи, обійшовши задля цього увесь Всесвіт». А поки на захист Королівства виступають п’ятнадцятирічна Люцина, «дівчинка з родини справжніх книголюбів», та ії улюбленець – дуже балакучий кіт-охоронець Фелікс, адже ж від них тепер залежить доля Королівства...

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Пагутяк Г. Книгоноші з Королівства. [Кн. 2] / Галина Пагутяк ; обкл. І. Михайлян. – Вінниця : Теза, 2016. – 287 с. : іл.

 

    Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати діти і коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з’явитись? Про все це дізнається читач із нашого, Серединного, світу. Авторка врахувала побажання своїх юних і не зовсім юних читачів першої книги, розповівши про нові пригоди знайомих персонажів.

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Кузякін К. (Я х трамвай + зоопарк) : Обережно! У книжці водяться таргани / Кузько Кузякін ; худож. І. Черняк. – Харків : Віват, 2016. – 71 с. : іл. – (Мрійники). – На тит. арк. зазнач.: Vivat.

 

    А у вас таргани є? А бруновухих чебурашок ви придбали? А з драконом ви знайомі? А на машині часу каталися? Якщо ні, то ласкаво просимо до прекрасного світу дитинства в книжці Кузька Кузякіна «(Я х трамвай + зоопарк)», де багато захопливих пригод, де можна дружити навіть із грушею, де хлопці носять вуса й закохуються. А головне – ніхто ніколи не сумує! Для читачів молодшого шкільного віку.

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.