Книжкові новинки

    Пагутяк Г. Королівство. Кн. 1 / Галина Пагутяк ; мал. Ф. Сергєєва. – 2-е вид. – Вінниця : Теза, 2016. – 381 с. : іл.

 

  Роман-фентезі Галини Погутяк відкриває перед читачем неймовірний фантастичний світ, де темні сили спалюють по-справжньому вартісні книжки, а неграмотні відьмаки і відьми входять до «Клубу книголюбів», де котами править сміливий і мудрий король Сиволап, де від того, чи читатимуть люди хороші книжки, залежить доля Всесвіту, бо наша Земля – Серединний світ на межі доброго Королівства й злої Імперії. А нині Королівство може зникнути… І все ж надія лишається, бо сказано ж у клятві Книжкових Гномів: «Справжні книжки не горять у вогні і не тонуть у воді, і якщо вітер повідриває сторінки, ми зберемо їх докупи, обійшовши задля цього увесь Всесвіт». А поки на захист Королівства виступають п’ятнадцятирічна Люцина, «дівчинка з родини справжніх книголюбів», та ії улюбленець – дуже балакучий кіт-охоронець Фелікс, адже ж від них тепер залежить доля Королівства...

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Пагутяк Г. Книгоноші з Королівства. [Кн. 2] / Галина Пагутяк ; обкл. І. Михайлян. – Вінниця : Теза, 2016. – 287 с. : іл.

 

    Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати діти і коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з’явитись? Про все це дізнається читач із нашого, Серединного, світу. Авторка врахувала побажання своїх юних і не зовсім юних читачів першої книги, розповівши про нові пригоди знайомих персонажів.

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Кузякін К. (Я х трамвай + зоопарк) : Обережно! У книжці водяться таргани / Кузько Кузякін ; худож. І. Черняк. – Харків : Віват, 2016. – 71 с. : іл. – (Мрійники). – На тит. арк. зазнач.: Vivat.

 

    А у вас таргани є? А бруновухих чебурашок ви придбали? А з драконом ви знайомі? А на машині часу каталися? Якщо ні, то ласкаво просимо до прекрасного світу дитинства в книжці Кузька Кузякіна «(Я х трамвай + зоопарк)», де багато захопливих пригод, де можна дружити навіть із грушею, де хлопці носять вуса й закохуються. А головне – ніхто ніколи не сумує! Для читачів молодшого шкільного віку.

    Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Дал Р. Відьми : [повість] / Роальд Дал ; з англ. пер. В. Морозов ; за ред. І. Малковича ; іл. К. Блейк ; обкл. І. Сулими. – Вид. 3-є. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 255 с. : іл.

 

    Повість «Відьми» – це захоплива історія про справжніх відьом. І про хлопчика, який після загибелі його батьків у автокатастрофі, переїжджає із свого дому в Англії до бабуні в Норвегію, ліси якої в давнину й народили багатьох загадкових, міфічних, на думку багатьох дорослих, істот, таких як відьми. Вони й досі існують поряд із нами, живуть у цілком нормальних будиночках і навіть мають цілком нормальну роботу! Саме тут, у Норвегії, і починається шлях пізнання головним героєм світу відьом, які, майже не відрізняючись від звичайних людей, виходять на полювання за дітьми. Улюблена бабуся хлопчика виявляє неймовірну обізнаність щодо світу відьомства і, сидячи у своєму улюбленому кріслі, розповідає онукові, як вирізнити відьму із натовпу, що є майже неможливим, на думку хлопчика. Проте згодом йому таки довелося це робити. Для середнього шкільного віку.

    Кокотюха А. А. Гімназист і Чорна Рука : пригод.-детект. повість / Андрій Кокотюха ; обкл. І. Сулими ; ред. І. Малкович. – Вид. 2-е. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 215 с.

 

    У Першій зразковій гімназії – все зразкове, окрім учнів. Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки. Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця. І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями читачі потраплять у моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости в цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці. 

    Для середнього шкільного віку.

    Кочубей С. Книга рекордів Говорухи : повість / Саша Кочубей ; іл. авт. ; обкл. Н. Каламєєць. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 161 с. : іл. – (Книжка про мене).

 

    Перша повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» за корот­кий час здобула репутацію книжки, з якої починають любити чита­ти навіть ті діти, які досі до читання були байдужі. «Книга рекордів Говорухи» – нова пригода улюблених героїв, іще більш хвацька, ве­села й капосна. Головний герой цієї книжки – Андрійко Говоруха, на прізвисько Андроїд, намагається встановити рекорд, щоб потрапити до «Книги рекордів Гіннеса», прославитися  і таким чином вразити Євку та інших дівчат із класу. Адже подруги захопилися популярним актором і перестали звертати увагу на Андрійка і його друга Юрчика. Але Говоруха не здається! Він ладен сам встановити які завгодно рекорди, щоб прославитися й перемог­ти несподіваного «суперника»…  Для читачів середнього шкільного віку.

    Гаврош О. Д. Розбійник Пинтя у Заклятому місті : роман / Олександр Гаврош ; худож. М. Паленко. – Вид. 2-е. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 303 с. : іл.

 

    «Розбійник Пинтя у Заклятому місті» – це не просто роман, сповнений дивовижних пригод, які так майстерно описав один із найяскравіших сучасних дитячих письменників Олександр Гаврош. Це перша в українській літературі казкова хроніка, заснована на реаліях українських народних казок Карпатського регіону. Це запрошення в захопливу, сповнену небезпек і неймовірних перевтілень мандрівку у Закрайсвіття, де разом із шляхетним розбійником Пинтею діють нові друзі та вороги – Прунслик, Чорний лицар, Церцерушка, Зелений заєць, дракон Шаркань, Ґанджі-баба та багато інших...

    Для читачів середнього шкільного віку.

    Дерманський О. СЖменька тепла для мами / Сашко Дерманський ; худож. Р. Попський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 55 с. : іл.

 

    Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Як же знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто, від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі? Про це можна дізнатися, прочитавши нову книжку Сашка Дерманського.

    Для читачів молодшого шкільного віку.

    Дерманський О. С. Крамничка тітоньки Мальви / Сашко Дерманський ; худож. Р. Попський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 55 с. : іл.

 

    Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.

  Для читачів молодшого шкільного віку.

    Гридін С. В. Не-ангел : повість / Сергій Гридін. – Київ : Академія, 2016. – 143 с.

 

    Юному героєві цієї повісті, Олесю, випало пройти через важкі випробування, але вони не зламали його. Якийсь час хлопцю навіть щастило — мама була справжнім другом. Спілкування з нею давало впевненість у собі й стишувало конфлікти з батьком. Та так тривало недовго. Хвороба матері та непорозуміння з батьком виштовхнули його на вулицю. Підліток опиняється на дні жорстокого світу людей. Ще недавно «домашній» Олесь здружується з бездомним однолітком і відкриває для себе його світ. Разом вони потрапляють у дуже драматичні ситуації і, хоч як не було складно, вибираються звідти. На вулиці його по-своєму вчить чужа підступність. Тут він здобуває досвід виживання, розраховуючи тільки на власні сили. Ну і трішки на ангела-охоронця…

    Для читачів старшого шкільного віку.

    Гридін С. ВНезрозумілі : повість / Сергій Гридін. – Київ : Академія, 2017. – 128 с.

 

   Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них, як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань. Нова книга Сергія Гридіна дає змогу читачеві зрозуміти себе й оточуючих, а також підказує правильні рішення для більшості «невирішуваних» життєвих проблем підлітків. Для читачів старшого шкільного віку.

    Для читачів молодшого шкільного віку.

    Гридін С. В. Відчайдушні : повість-детектив / Сергій Гридін ; ідея повісті О. Гридіна. – Київ : Академія, 2017. – 127 с.

 

   Дмитро Прокопчук і його друзі потрапляють у справжню детективну історію. У їхньому Озерному – селі, схожому на десятки інших, – раптом зникають діти. І поки дорослі злякано перешіптуються біля центрального кіоску чи на своїх обійстях, за справу беруться друзі-відчайдухи. Компанія хлопців, а з ними й смілива Катрін, по-дорослому підходять до справи: влаштовують засідки, аналізують деталі і навіть влаштовують нічні операції. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив Сергія Гридіна має вдосталь інтриг, загадок і навіть трохи містики, як це традиційно буває в справжньому українському селі.

    Для читачів старшого шкільного віку.

    Морозенко М. Я закохалася : повість / Марія Морозенко. – Київ : Академія, 2017. – 127 с.

 

   Віра – звичайна хороша київська гімназистка. Не найкраща і не найгірша. Звичайнісінька. У неї гарна родина, чудова бабуся в селі, вірний товариш Васько, з яким знайомі «тисячу років», і щира подруга Мирося. Але ж хіба цього досить для щастя восьмикласниці?! Завжди настає час, коли для щастя дівчинці потрібен справжній «принц», або хоча б «лицар» чи, зрештою, – красень-однокласник, здатний запросто подарувати крутий гаджет. Настає перший шкільний день нового року й казка збувається! Але чи такою вже казково-безхмарною  буде ця історія почуттів? Чи завжди «принцеса» здатна вирізнити свого справжнього «принца» серед інших? Чи варто віддавати «всю себе» коханому? І чи коханий насправді цей юнак? Чи твій коханий? Чи кохає тебе? Запитань безліч! І на всі мають знайти відповідь герої цієї світлої захопливої історії.

    Для читачів старшого шкільного віку.

    Рижко О. Дівчина з міста : повість / Олена Рижко. – Київ : Академія, 2018. – 144 с.

 

   Тіна – старшокласниця, батьки якої розлучаються, – змушена на один рік переїхати жити в село до своєї бабусі. Її завдання – вижити, вистояти, відбути цей «челендж», «виклик самій собі». Їй складно, бо там майже все не так, як звикла. Жорстоко випробовують нові однокласники, серед яких є свої авторитети й ті, хто їм догоджає. Не вистачає відчуття захищеності й потрібності. Бентежить спрага любові. Цікавить, що і як там дома у дорослих. Незвичні спостереження й переживання, враження й конфлікти супроводжують Тіну майже на кожному кроці. Але саме там дівчина відкриває для себе багато нового, саму себе, знаходить того, з ким може поговорити відверто, і долає свої страхи. Саме там розуміє, що по-справжньому важливе і цінне в житті.

    Для читачів старшого шкільного віку.

    Сайко О. Нетутешній : повість / Оксана Сайко. – Київ : Академія, 2018. – 127 с.

 

   Ця повість про хлопця, який прийшов у світ диваком. Жив самітником. Ремесло годинникаря навчило відчувати час і розпізнавати його в мові годинника. Якось, дослухавшись його підказки, він довіряється дівчині з очима, які прожили десяток життів. Довіряється беззахисно, занурившись в ілюзію. А потім втрачає все. Навіть ілюзії. Зневірившись, намагається звільнитися від минулого. І від почуттів, що мучили. Але час повертає йому сенс особливого годинника. Той годинник не помиляється… Ця історія про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.

    Для читачів старшого шкільного віку.

    Теремко В. І. 16 весна : повість / Василь Теремко. – Київ : Академія, 2018. – 128 с.

 

    У життя героїв повісті Василя Теремка увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхнє відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. Дехто вже дивиться на все згори, хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх – і це найбільші їхні перемоги.

    Для читачів старшого шкільного віку.