Книжкові новинки

  Пекарська М.-К. Лотерея / Малгожата-Кароліна Пекарська ; пер. з пол. О. Шипнівської ; іл. Є. О. Житник. – Харків : Школа, 2016. – 527 с. : іл.

 

    У книжці розповідається про те, що цікаве сьогоднішнім підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди в школі та вдома. Особливо цікавою книга буде для тих, хто вже читав  «Клас пані Чайки», адже «Лотерея» є продовженням цього роману. Герої  подорослішали, і перед ними великий світ розкриває свої широкі обійми. Їм доводиться вибирати майбутній фах, друзів, коханих і навіть… життя чи смерть! А це вже справді Вибір з великої літери. І здається, що життя скидається на лотерею, де кожен із героїв має білет. Тільки от постає питання: який з-поміж них виграшний? Як зробити певну «ставку» на щось чи на когось і не помилитися? І нарешті – що треба вчинити, аби пощастило у цій шаленій лотереї під назвою «Життя»?  Для читачів старшого шкільного віку.

    Дал Р. Відьми : [повість] / Роальд Дал ; з англ. пер. В. Морозов ; за ред. І. Малковича ; іл. К. Блейк ; обкл. І. Сулими. – Вид. 3-є. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 255 с. : іл.

 

    Повість «Відьми» – це захоплива історія про справжніх відьом. І про хлопчика, який після загибелі його батьків у автокатастрофі, переїжджає із свого дому в Англії до бабуні в Норвегію, ліси якої в давнину й народили багатьох загадкових, міфічних, на думку багатьох дорослих, істот, таких як відьми. Вони й досі існують поряд із нами, живуть у цілком нормальних будиночках і навіть мають цілком нормальну роботу! Саме тут, у Норвегії, і починається шлях пізнання головним героєм світу відьом, які, майже не відрізняючись від звичайних людей, виходять на полювання за дітьми. Улюблена бабуся хлопчика виявляє неймовірну обізнаність щодо світу відьомства і, сидячи у своєму улюбленому кріслі, розповідає онукові, як вирізнити відьму із натовпу, що є майже неможливим, на думку хлопчика. Проте згодом йому таки довелося це робити. Для середнього шкільного віку.

    Портер Е. Поліанна виростає : роман / Елеонор Портер ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. Ю. Богачов. – Київ : Рідна мова, 2016. – 319 с. : іл. – (Класна класика).

 

    Ця книга – продовження роману Елеонор Портер «Поліанна», найпопулярнішої книжки в Америці після Біблії. В ній Поліанна вже виросла. Які приємні й неприємні сюрпризи чатують на молоду дівчину, що повернулася до міста свого дитинства. І головне, чи зарадить уже дорослій героїні незвичайна гра, що виручала її не раз і несподівано нагадала про себе знову? Для середнього шкільного віку.

    Стрековська-Заремба М. Беррі, гангстер і купа клопотів / Малгожата Стрековська-Заремба ; пер. з пол. І. Котлярська-Фесюк ; мал. Й. Загнер-Колат. – Харків : Школа, 2017. – 157 с. : іл. – (Нова дитяча книга).

 

    Нова книга Малгожати Стрековської-Заремби розповідає про життя хлопчика Куби, яке здається йому нудним і одноманітним. У дворі нічого не відбувається, тим часом як інші діти мають неймовірні пригоди. Та і друзів у Куби всього нічого: гарний, мов дівчинка, Войтек та потворний кудлатий пес Беррі. Що за несправедливість! Аж ось доля усміхається й Кубі. В околиці з являється справжній гангстер, а за ним і купа несподіваних клопотів... Для середнього шкільного віку.

    Гантер Е. Коти-вояки = Into the wild. Кн. 1 : На волю! / Ерін Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця ; оформ. О. Панченка. – Харків : АССА, 2016. – 303 с. – (Коти-вояки).

 

    Сюжет першої книги «Коти-вояки. На волю!» розповідає про життя домашнього кошеняти, яке вирішило втекти від своїх господарів на волю. У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився в самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком. Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Гантер Е. Коти-вояки = Into the wild. Кн. 3 : Ліс таємниць / Ерін Гантер ; пер. К. Дудки та О. Українця ; оформ. О. Панченка. – Харків : АССА, 2016. – 335 с. – (Коти-вояки).

 

    У третій книзі серії світового бестселера «Коти-вояки» продовжуються пригоди хатнього котика Рудька. Крок за кроком Вогнесерд та його друзі намагаються викрити жахливі таємниці воєводи Громового Клану. Розгадка, здається, так близько – за декілька мишачих хвостів. Але доля знову збиває їх зі сліду та готує несподівані повороти подій. Можливо, і не варто сунути носа в чужі таємниці… Адже ніхто напевне не знає, чим обернеться для котів правда, яку приховує цей темний прадавній ліс. Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

    Гата Е. Казки чарівного королівства Красолі / Ева Гата ; іл. І. Біликівського. – Львів : БаК, 2014. – 223 с. : іл.

 

    У цій казці авторка намагається донести до маленьких читачів, що призначення кожної людини – творити Простір Любові. Однак на Землі панують сім злих сестер: Гординя, Страх, Пожадливість, Брехня, Заздрість, Байдужість і Лінь. Вони підступно оповили людські душі темрявою і безжалісно руйнують матінку Землю. Мешканці казкового королівства Красолі – добрі чарівники і феї – вирушають на допомогу людям у боротьбі з сестрами Темряви. Для молодшого шкільного віку.

    Гата Е. Сім таємниць королівства Красолі / Ева Гата ; іл. І. Біликівського. – Львів : БаК, 2015. – 233 с. : іл.

 

    Змагання між світлом і темрявою продовжується. Хитрий Мор має намір заволодіти Всесвітом, знищити Простір Любові і розпалювати війни. Добрі чарівники і феї з королівства Красолі допомагають відважній сімці молодих людей розгадати прадавні таємниці, які ховає у своїх надрах Матінка Земля. Складні випробовування випадають на долю героїв, але їм вдається побороти усі труднощі, повернути в рідний край Правду, Пам’ять, Вдячність, Милосердя, Натхнення, Радість і, врешті решт, здобути перемогу над підступним Мором. Для молодшого шкільного віку.

    Стронг Д. Канікули з близнятами / Джеремі Стронг ; пер. з англ. О. Стадник ; іл. М. Паленко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 189 с. : іл. – (Читання для реготання).

 

    «Канікули з близнятами» – це весела книга про чудову дружню сімейку: татка Рона, що мастак вигадувати імена, маму, допитливих близнят Сирочка й Помідорницю та хлопчика Ніколаса, що мають маленьке господарство із козою, півнем Капітаном Тидокукурікаєшся, курками Кокошами Гриль та черепахою. Читачі довідаються про Василину-Капустину, про лисячу навалу на курник, про те, хто переможе в двобої – коза чи велетенський пес, як підготувати кроликів до перегонів та багато інших кумедних історій про невгамовну родину. Для молодшого та середнього шкільного віку.

    Чат для дівчат : [оповідання] / упоряд. В. Вздульська, О. Лущевська ; фот. О. Тисовської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 172 с. : фот.

 

    Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі... Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять юних читачів, а головне – допоможуть зрозуміти дівчинці чи хлопцю, що і проблеми чи складні питання завжди мають вирішення і відповіді, і завжди є хтось, хто в цьому допоможе. Для середнього і старшого шкільного віку.

     Кінселла С. Пошуки Одрі = Finding Audrey : роман / Софі Кінселла ; пер. з англ. В. Ракуленка. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 320 с.

 

     Головна героїня роману Одрі не знімає своїх темних окулярів у приміщенні і навіть не виходить на вулицю. Але її життя кардинально змінюється з появою друга братів – Лінуса. Його яскрава посмішка і неймовірно смішні жарти поступово витягають дівчинку з мороку. Підтримка хлопчика дарує героїні впевненість та сміливість робити те, про що раніше було страшно й подумати... Для читачів старшого шкільного віку.

    Фоєр Д. С. Страшенно голосно і неймовірно близько : роман / Джонатан Сафран Фоєр ; пер. з англ. О. Постранської. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 383 с. : іл.

 

    Дев'ятирічний Оскар Шелл має важливе й надзвичайно секретне завдання, яке охоплює всі п'ять округів Нью-Йорка. Його мета – знайти замок, до якого підходить загадковий ключ із комірчини Оскарового батька, який загинув у Всесвітньому торговельному центрі 11 вересня 2001 року. Ця, на перший погляд, нездійсненна справа дасть хлопчику змогу познайомитися з очевидцями різних подій і забезпечить йому бурхливу, зворушливу, місцями надзвичайно веселу подорож, яка допоможе загоїти всі рани. Для широкого читацького загалу.

    Дзюба І. М. Тарас Шевченко серед поетів світу / Іван Дзюба ; голов. ред. С. Головко ; ред. : О. Бойко, Ю. Медюк ; худож. П. Крісоченко. – Київ : Либідь, 2016. – 423 с. : іл.

 

    Продовжуючи розмову культурологів, філософів, письменників про поезію Тараса Шевченка у порівнянні з творчістю інших великих поетів, знаходячи впливи і взаємовпливи, автор розширює коло порівнюваних явищ, відмовляючись від однобічностей «впливології», зосереджуючись на внутрішній діалектиці явищ в історико-культурному контексті. В Шевченковому літературному «товаристві» постають такі різні постаті, як Петефі, Шиллер, Пушкін, Бернс, Байрон, Лермонтов та ін. Їхня спільність неоднакової міри, як і їхня відмінність неоднакової міри дають змогу об’ємніше змалювати Тараса Шевченка на тлі широкого літературного процесу. Для широкого кола читачів.

    Ініна Н. Хрангели : [повість] / Ніка Ініна ; худож. А. О. Мозгалевський, М. Д. Тульнова. – Харків : Ранок, 2016. – 255 с. : іл.

 

    Фантастична повість київської письменниці Ніки Ініної розповідає про чудових істот – хрангелів, мета яких підтримувати, оберігати, охороняти довірених їм дітей. Навіювати їм гарні сни, бути поруч, коли дитині боляче, або просто сумно. Або коли в темряві ховаються якісь жахливі істоти, і навіть маму покликати немає сил.  Драматична історія починається тоді, коли шість хрангелів розпочинають бій із темнонами. Останнім дуже хочеться керувати душами дітей, вчинками. Чим закінчиться протистояння, хто з хрангелів постраждає, і що мають зробити темнони після вироку — читач дізнається, пройшовши разом із героями до останньої сторінки. Для читачів середнього шкільного віку.

    Гончаренко С. У. Цікаво про фізику : кн. для читання з фізики : Теплові явища / С. У. Гончаренко ; упоряд. В. М. Горкавенко. – 2-е вид., перероб. – Київ : Україна, 2016. – 239 с. : іл. – Бібліогр.: с. 236.

 

    У книзі в популярній, доступній та цікавій формі розповідається про теплові явища і як вони проявляються в природі та використовуються в сучасній техніці. Висвітлюються питання використання енергії Сонця та надр Землі, методів створення сплавів та теплових двигунів. Читач довідається про секрети високої міцності булатної сталі та багато іншого.

    Духопельников В. Д. Ярослав Мудрий / В. Духопельников ; худож.-оформ. І. М. Алексеєва. – Харків : Час читати, 2016. – 121 с.

 

    Нарис доктора історичних наук, професора, заслуженого викладача Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна розповідає про князя Ярослава, який продовжив головну справу життя свого батька Володимира Великого – "збирання" давньоруських земель. Він відновив єдність Київської Русі, зміцнив державний апарат, заклав основи судової системи та провів культурні перетворення. Саме при ньому Київська Русь стала найбільшою державою Європи. Все це дає історикам підставу стверджувати, що час правління Ярослава, прозваного Мудрим, – це час найвищого розквіту Київської Русі. Для широкого кола читачів.