Архiв

Березень

    Петриківський розпис // Моє хобі. – 2017. – № 2. – С. 3.

 

    Свою назву розпис отримав від назви села Петриківка (Дніпропетровська обл.), у якому він виник та побутує й нині. Історія його появи цікава та захоплива. Традиція прикрашати оселю та одяг декоративними петриківськими розписами зародилася в Україні задовго до появи християнства. Люди вірили, що в красивих орнаментах криється магічна сила, яка захищає господарів від злих сил та негараздів. Ось чому ними часто розписували зброю та курені запорозькі козаки.

    Нині петриківський розпис відомий більш ніж у 80 країнах світу і став однією з візитівок України. В 2013 році це унікальне мистецтво внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Більше цікавої інформації  про перших майстрів петриківського розпису, його основні елементи та інструменти, необхідні для його виконання, шукайте у статті.

    Дендропарк «Софіївка» // Моє хобі. – 2017. – № 2. – С. 26-27.

 

    Національний дендрологічний парк «Софіївка» розташований на північній околиці старовинного міста Умань на Черкащині. Він є одним із найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Заснований місцевим магнатом, графом Станіславом Потоцьким і названий на честь його красуні-дружини, гречанки Софії. Прочитавши статтю, ви довідаєтесь, яку територію займає парк, скільки видів рослин у ньому можна зустріти, які скульптури його прикрашають та скільки коштувало його будівництво.

    Зеленська Л. Ця неймовірна Атакама / Любов Зеленська // Колосок. – 2017. – № 2. – С. 4-13.

 

    Пустеля Атакама знаходиться у Південній Америці. Вона розкинулася вздовж узбережжя Тихого океану смугою довжиною 1000 км та шириною 100-200 км. На сході пустеля межує з Андами – найвищими горами в Західній півкулі. Завдяки незвичному ландшафту режисери обрали Атакаму для зйомок телевізійного серіалу «Космічна Одіссея: мандрівки до планет». Отже, читайте статтю та знайомтеся ближче з цією неймовірною пустелею.

    Геніальний Леонардо // Моє хобі. – 2017. – № 2. – С. 14.

 

    Леонардо да Вінчі – геніальний італійський художник, скульптор, архітектор. Його ім’я у нас ототожнюється переважно з картиною «Мона Ліза». Однак мало хто знає, що з-під його пера вийшли праці з анатомії, оптики, гідравліки, механіки, ботаніки. Його відкриття випередили свій час,  розробки та виноходи посіли впевнене місце в сучасному житті, а подекуди –   дали потужний поштовх для подальшого розвитку суспільства. Більше цікавих фактів про відкриття та винаходи геніального Леонардо да Вінчі  читайте в статті.

    Війна фарб // Моє хобі. – 2017. – № 2. – С. 22-23.

 

  Існують активні види відпочинку, які допомагають витратити зайву енергію, випробувати себе на міцність та здатність стратегічно мислити. Один із них – пейнтбол. Він набуває нині неабиякої популярності, адже для того, щоб ним займатися, не потрібні спеціальні навики, достатньо лише бажання. Навіть обладнання можна взяти в оренду в пейнтбольному клубі. Хочете дізнатися більше про появу та розвиток пейнтболу, а також про обов’язкове обладнання, необхідне для гри? Тоді ця стаття саме для вас.