Архiв

"Українська книга" 2014

Надійшло за державною програмою
«Українська книга» у 2014 році

 

      Шляхами Великого Кобзаря : атлас : [до 200-річчю з дня народж. Т. Г. Шевченка] / упоряд. Л. М. Веклич, Н. О. Крижова ; авт. передм. П. Гриценко ; авт. текстів О. В. Білоконь [та ін.] ; худож. оформ. О. Ю. Андрющенка. – К. : Картографія, 2013. – 87 с. : кольор. ілюстр., карти. – Бібліогр.: с. 87.

 

     Атлас «Шляхами Великого Кобзаря», присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, – це ілюстроване науково-популярне картографічне видання, що на 88 сторінках містить біографію Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета і художника, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.
     Атлас складається з 6 розділів, кожен з яких в хронологічному порядку висвітлює певний період життя Кобзаря. Хронологія подій в атласі подається за старим стилем. Тексти розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т.Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів.

      Шостий розділ атласу присвячений вшануванню пам'яті Тараса Шевченка.
      Для широкого кола читання.

 

 

     Генералюк Л. С. "Святим дивом сяють храми божі..." : храми України в малярстві, поезії, прозі Шевченка / Л. С. Генералюк ; вступ. сл. М. Поповича ; ілюстр. матеріал надано Нац. музеєм Т. Шевченка. – К.: Балтія-Друк, 2013. – 168 с. : ілюстр. – Бібліогр.: с. 111-112.

 

       До 200-річчя від дня народження Тараса  Шевченка презентує  це видання український літературознавець і мистецтвознавець, доктор філологічних наук, старший науковий співробітник відділу слов'янських літератур Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України  Леся Генералюк.      

       У центрі уваги авторки – створений Тарасом Шевченком образ храму, уособлення національної ментальності й національної історії. Храм, як центр духовності, освіти, культури, а в українських реаліях – і центр протидії експансії світу чужого, передає код українства та є своєрідною основою буття народу.

                          Для широкого кола читання. 

 

      Симоненко Р. Г. Тарас Шевченко та його доба : в 3. т. : док.-хрестом. висвітлення життя й діяльності видат. сина України та найближ. у часі спадкоємців і продовжувачів його справи І.Я. Франка, Лесі Українки, М.П. Драгоманова / Р. Г. Симоненко, В. А. Берестенко ; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – Х. : Фоліо, 2013. – 495 с.

 

      У тритомнику «Тарас Шевченко та його доба» висвітлюється життя й діяльність видатного сина України – Великого Кобзаря. У книгах зібрані ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників – друзів і соратників Шевченка, які близько знали поета, а також матеріали наукових досліджень, що базуються на об’єктивному відборі фактів, ґрунтовному й неупередженому їх викладенні.

     Для широкого кола читання.

      Ярош В. Золотий колос Дажбога : хліб в укр. легендах та віруваннях / В. Ярош ; авт. передм. А. А. Ковтун. –К. : Успіх і кар'єра, 2013. –111 с. : кольор. ілюстр. – Бібліогр.: с. 111.

 

     Шанобливе ставлення до хліба протягом тисячоліть зберігається у всіх народів світу. В слов’янській етнографії та фольклористиці вірування, легенди, приказки про хліб займають найпомітніше місце. До книги увійшли нариси про давні землеробські вірування, аграрні традиції, землеробський календар, магічні обрядові речі: зерно, сніп, дідух, плуг, а також рецепти давніх обрядових страв: хліба, куті, короваю, млинців, коржиків тощо.
     Представлений матеріал зацікавить школярів, студентів, викладачів, широкі кола читачів.

       Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні / упоряд. А. Третяк. – К. : АВІАЗ, 2013. – 168 с. : кольор. ілюстр.

 

     Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю, відкрити  для себе нові куточки, дізнатися про історію. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували.

        Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

       Іванова К. Мандрівка Максі-Смугастика / К. Іванова ; ілюстр. автора. – К. : АВІАЗ, 2013. – 79 с. : ілюстр.

 

      Ця книга – чарівна подорож допитливого жабенятка Максі-Смугастика, серце якого переповнене жагою до пригод.

      Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

      Палійчук О. Чого зраділа Ластівонька : оповід. для дітей дошк. та молод. шк. віку / О. Палійчук ; [худож. оформ. С. Клочко]. – К. : Боривітер, 2013. – 63 с. : кольор. ілюстр.

 

    Досвідчений педагог і письменник Олекса Палійчук добре розуміє дитячу психологію, вправно володіє словом. Його оповідання виховують у дітей почуття відповідальності та обов’язку, уважне ставлення до людей та довколишньої природи, вчать шанувати і любити рідну мову, родину, країну. Твори Палійчука доступні маленьким читачам, приваблюють своєю невимушеністю і щирістю та виконують корисну виховну роль у суспільстві.

      Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

     Чарівні казки Європи / пер. І. Андрущенка ; ілюстр. В. Кузнєцова, М. Коваленко. – К. : Наш час, 2013. – 104 с. : кольор. ілюстр. – (Равлик).

 

     До збірки казок увійшли справжні перли європейського фольклору, що знайомлять маленьких читачів з розмаїттям культурного ландшафту Старого Світу. І хай вони відрізняються жанровими особливостями, змушують замислитися над тонкими зв’язками, що пов’язують історію і культуру різних народів, всі вони однаково зрозумілі дорослим і дітям, бо про складне розповідають просто і, що – головне, вчать любити життя.

     Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

      Скленіцка Ф. С. Малі драконенята так люблять пустувати / Ф. Скленіцка ; пер. з нім. І. Андрущенка ; ілюстр. Л. Манне. – К. : Наш час, 2013. – [24 с.] : ілюстр. – (Равлик).

 

     Драко-мама і драко-тато нарешті можуть насолоджуватися спокійною і затишною оселею: жодної печерної тварини, ніякого безладу і головне – хороші й слухняні драко-діточки! Та як би не старалися четверо драко-діток бути такими, як хочуть батьки, завжди виходить трохи не те. Та що там казати – зовсім не те…

     Книга казок для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

     Незвичайні пригоди звичайних дітей / уклад. Л. В. Суворова ; комп'ют. верстка та дизайн Н. Ф. Ісаєва. - К. : Атрамент, 2013. - 111 с. : ілюстр.

 

    Звичайнісінькі хлопчики та дівчатка випадково опинились у чарівних місцях із важливим завданням: допомогти казковим героям здолати злодіїв, розгадати таємниці та віднайти скарби. Збірка казок в авторській обробці головного редактора газети "Казковий вечір" заслуженого журналіста України Людмили Суворової допоможе читачам приєднатися до захоплюючих мандрів і дивовижних пригод.

      Книга для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

       Виноградов О. Пригоди маленького мурашки Геші : казки / О. Виноградов ; комп'ют. верстка А. Зеленської. – К. : АВІАЗ, 2013. – 56 с. : ілюстр.

 

    Це видання включає чотири казки, в яких розповідається про маленького мурашку Гешу, його друзів та інших мешканців лісу. Ці казки  придумав вранці на дачі для маленького хлопчика Олег Виноградов - лікар, економіст, поет, композитор і виконавець пісень.

      Книга для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

       Пронь Л. М. На крилах року : вірші, казки, оповід. / Л. М. Пронь ; ред. Ю. Ряст ; худож. В. Б. Волонтирець. – К. : АВІАЗ, 2013. – 47 с. : ілюстр.

 

     Книга «На крилах року» допоможе юним читачам пізнавати навколишній світ у веселій та ігровій формі. Забавні вірші запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі!

      Книга для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

 

 

 

 

 

      Чемерис В. Л. Ольвія : роман / В. Л. Чемерис. – К. : Техніка, 2013. – 412 с. : ілюстр.

 

     Що важливіше – доля народів, події, з яких потім твориться Історія, або ж доля однієї людини, її почуття та думки? Минають тисячоліття, а певної, однозначної відповіді нема… Отак і в романі відомого українського письменника Валентина Чемериса «Ольвія» йдеться про конкретну і важливу історичну подію – війну між скіфами та могутнім перським військом царя Дарія, що відбулася наприкінці VІ  століття до нашої ери. А на тлі цієї війни розгортається історія короткого і трагічного життя юної гречанки Ольвії, яка заради союзу зі скіфами іде заміж за скіфського царя Тапура.

      Для читачів старшого шкільного віку.

 

 

 

 

      Литовченко Т. І. Пустоцвіт / Т. І. Литовченко ; О. О. Литовченко. – К. : Гетьман, 2013. – 379 с.

 

   Влітку 1744 року імператриця Єлизавета Петрівна милостиво розглянула й затвердила петицію про поновлення гетьманства на українських теренах. Булава дісталася хлопцеві з незаможної родини, який зробив фантастичну кар’єру, – Кирилу Розумовському, рідному братові морганатичного чоловіка імператриці. Життя закружляло у скаженому калейдоскопі… А що ж одержала Україна?! Невиправдані очікування, бездарне керівництво, бездіяльність у вирішальні години… Фінал був закономірним: остаточна втрата державності.

     Для читачів старшого шкільного віку.