Архiв

Україномовна книга 2015

НАДІЙШЛО ЗА ДЕРЖАВНОЮ ПРОГРАМОЮ

«УКРАЇНОМОВНА КНИГА»

 

     Капранов В. В. Веселих свят! / В. Капранов, Д. Капранов ; упоряд. Я. Музиченко, Я. Левчук ; худож. О. Костенко [та ін.]. – Київ : Зелений Пес, 2014. – 103 с.

 

       Свято – це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі читачі знайдуть все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще – пісні з нотами, рецепти святкових страв, опис ігор та забав, схеми рукомесла, і до того ж, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить відзначати українські свята по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі.

    Окрім народних свят, до книжки також увійшла інформація про офіційні та міжнародні: День Незалежності, Новий Рік, День Книжки, День Знань тощо.

   Автори книги сподіваються, що видання слугуватиме путівником українськими святами, за допомогою якого дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг. 

 

    Лірник С. Казки Лірника Сашка / Сашко Лірник ; іл., дизайн обкл. І. Коршунова. – Київ : Зелений Пес, 2014. – 71 с. : іл. - На обкл. і тит. арк. авт. не зазнач.

 

    Олександр Власюк більше відомий як Лірник Сашко, але знають його і як музиканта гурту "Вій". Лірник Сашко, власне, є сьогодні одним із найбільш відомих складачів та оповідачів казок в Україні.

   У “Казках Лірника Сашка”  селянський побут тісно переплітається в казаннях із потойбічними витребеньками, веселощі – із зажурою,  звитяга – з мудрістю, а козацька слава котиться громами понад тою напоєною дивами, любленою Богом землею.

     Видання розраховане на широке коло читачів.

   Кононенко О. А. Барабашка та всі інші : про духів добрих і не дуже / О. А. Кононенко ; мал. В. Кононенка ; фото О. Куценка. – Київ : Либідь, 2013. – 123 с. : іл.

 

    Книга "Барабашка та всі інші" – не що інше, як популярна українська демонологія і "духознавство", викладені зрозумілою для дітей мовою. З її сторінок постає загадковий світ живої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків. Текст складається із "короткої біографічної довідки" про кожного духа, тематичних віршиків про нього, а подекуди є вкраплення у вигляді казок.

     Для читачів дошкільного і молодшого шкільного віку.

    Тарасова О. О. Таємничий світ ляльки-мотанки / О. Тарасова ; голов. ред. А. Мнишенко. – Київ : Либідь, 2015. – 198 с. : іл. – Бібліогр. : с. 194.

 

   Ця книга запрошує всіх охочих до манливого світу ляльки-мотанки, яка є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Лялька-мотанка – не лише певний культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі. Дізнатися про різновиди й призначення ляльок-мотанок, традиції, обряди й звичаї, з якими вони пов’язані, опанувати зовсім не складні способи їх виготовлення й, зрештою, мати напрочуд цікаве й корисне улюблене заняття на дозвіллі читачам допоможе це видання.

    Для широкого кола читачів, усіх, хто захоплюється українською народною творчістю. Стане в пригоді викладачам шкіл, центрів, гуртків дитячої та юнацької творчості, майстер-класів для дорослих і дітей.

    Шаповалов С. Лісовий урок : вірші, загадки / Станіслав Шаповалов ; худож. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 32 с. : іл. – На обкл. авт. не зазнач.

 

      «Лісовий урок» – це цікаві вірші і загадки Станіслава Шаповалова про дітей і про тварин. Вони вчать добру, працьовитості, виховують почуття любові та поваги. А казкові сюжети, доповнені  яскравими ілюстраціями художниці Катерини Іванової, відкривають двері в світ рідної природи. 

    Для читачів дошкільного і молодшого шкільного віку.

   Чухліб В. В. Пісня тоненької очеретини : казки / Василь Чухліб ; худож. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 51 с. : іл.

 

     Справжній майстер казкового слова Василь Чухліб вміло поєднує традиційні художні прийоми народної казки з оригінальними авторськими знахідками. Він наділяє тварин людською мовою, почуттями, характером і поведінкою, зберігаючи при цьому й те, що притаманне природі тварин. Цікаві сюжети, мальовничі подробиці, виразні діалоги, тонкий гумор – це все приваблює маленьких читачів. У цього письменника свій стиль і своє бачення світу. Він володіє рідкісним даром писати коротко, а показувати багато, уміє розповісти цікаво й хвилююче, навіть поетично, про речі, на перший погляд, звичайні і буденні.          
     Для читачів дошкільного і молодшого шкільного віку.

   Винничук Ю. П. Історія одного Поросятка : [казка] / Юрій Винничук ; іл. К. Лавро. – Харків : Фоліо, 2015. – 24 с. : іл.

 

      Це казка про неймовірно спритне Поросятко, яке розвалило королівський палац, перемогло лютих розбійників, а потім стало – подумати тільки! – капітаном піратського корабля! Ну як після цього французький король міг втриматися, щоб не запропонувати йому руку і серце своєї доньки? Тому нема нічого дивного, що цю казку вже полюбили і діти у Франції, а  в Україні за нею було знято мультфільм. Пригоди Поросятка ілюстрував чудовий український художник Кость Лавро. І саме з його ілюстраціями ця казка була уже двічі видана в Парижі. Адже «Історія одного поросятка» — без сумніву, найкращий у світі «поросячий» бестселер!
     Для читачів дошкільного і молодшого шкільного віку.

    Дронова К. Сузір'я казок та розповідей / Катерина Дронова ; іл. О. Скоробагатової. – Київ : Гамазин, 2014. – 62 с. : іл.

 

    Десь там, у далекому та безкрайньому небі, де зірочки складають свої сузір'я – там народжується казка. Вона не має меж мріям і фантазіям, правді та щастю, справжній дружбі й щирим почуттям.
   Нові казки Катерини Дронової обов’язково сподобаються маленьким читачам, адже ж вони такі цікаві, веселі й зворушливі.
    Для читачів дошкільного і молодшого шкільного віку.

Рутківський В. Г. Ганнуся. У гості до лісовика : весела пригод. повість / Володимир Рутківський ; іл. І. Ключковської ; обкл. З. Базилевич. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 230 с. : іл. – (Обережно: дівчатка!).

 

     Ця повість є продовженням повісті «Ганнуся». Третій «А» подорослішав на рік, проте від того життя його не стало нуднішим. Ще б пак! Хіба можна всидіти в наметі посеред лісу, коли невідомі злочинці попереджають, щоб ви поводилися тихо і нікуди не висовували свого цікавого носа? Хіба можна відмовитися від знайомства з русалкою Ган чи отримання подарунка від зайця?
     А ще – відчути вірне плече друга, переконати у своїй правоті невіруючого Хому Назаровича і, звісно, закохатися по самісінькі вуха у прекрасну однокласницю.

     Для читачів молодшого шкільного віку.

     Артюх А. Поезії Рудої Киці : вірші для дітей / Аліна Артюх ; пер. з котячої та мал. авт. – Харків : Фоліо, 2015. – 47 с. : іл. – На обкл. авт. не зазнач.

 

   Книгу дитячих віршів «Поезії Рудої Киці» створила й проілюструвала Аліна Артюх. Відтепер маленькі читачі та їхні дорослі родичі матимуть можливість поринути у чарівний світ поезій Рудої Киці, побачити життя її очима, познайомитися з друзями Киці, посміятися й посумувати, як сміються й сумують справжні киці. Сподіваємося, що кожен, хто хоч на хвильку відчує світ так, як відчуває його Киця, стане трішечки добрішим.

   Персонажі «Поезій Рудої Киці» — не лише, власне, киці й коти, але також поважна сімейна пара слонів, романтичний цвіркун, баран-мандрівник, герої історій від Матінки Гуски, англійської товаришки Рудої Киці (їх авторка переклала з англійської). Слід наголосити, що абсолютно все у книзі Аліна Артюх створювала сама.

    Книжка призначена для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку, їхніх батьків, бабусь і дідусів, для киць і кошенят.

     Грем К. Вітер у вербах : повість / Кеннет Грем ; пер. з англ. А. Сагана ; іл. В. Качурівського. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2014. – 347 с. : іл.

 

     «Вітер у вербах» – це історія про пригоди Крота і його друзів Ондатра, Видри, Борсука і Жабса написана чудовим шотландським письменником Кеннетом Гремом з надзвичайною теплотою, поетичністю й тонким гумором. Тож і не дивно, що «Вітер у вербах» нині вважається класикою казкової повісті, хоча, як часом трапляється з геніальними творами, спочатку цю повість навіть не хотіли друкувати. І ось вже понад сторіччя вона тішить і дорослих, і дітей та весь час перевидається.

      Для читачів молодшого шкільного віку.

    Воронина Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : пригод. повість / Леся Воронина. – Вінниця : Теза, 2006. – 121 с. : іл.

 

   Воронина Л. Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда : повість / Леся Воронина ; худож. В. Штанко. – Київ : Знання, 2015. – 135 с. : іл. 

 

    Одного дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним, захворів. Проте виявилося, що «хвороба» ця незвичайна, і, якщо чесно, навіть дуже захоплива. Не треба лежати в ліжку, викликати лікаря й приймати ліки, адже ця хвороба – пригодоманія! Перший її симптом – поява дивовижних космічних прибульців, котрі хочуть заразити весь світ вірусом страху. Другий симптом — це коли твої мама з татом і навіть бабуся виявляються супергероями, здатними переноситися в часі й просторі. І третій симптом – це така блискавична зміна подій, що зупинити чи перервати їх неможливо. Та й не варто, адже, перш ніж рятувати світ від прибульців-синьомордів, нашому героєві треба змінитися самому: долаючи страх, пройти небезпечні випробування, навчитися миттєво приймати рішення, від яких залежить доля людства, і головне – завжди бути готовим до неймовірних пригод!
    Прочитавши динамічні й захопливі повісті відомої письменниці Лесі Ворониної, ви не лише станете учасниками фантастичних подій, а й зрозумієте, що людина, яка здолала свій страх, може перемогти наймогутніших ворогів. Навіть підступних синьомордів…

    Для читачів середнього шкільного віку.

 

   Ягелло Й. Кава з кардамоном : роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; обкл. Н. Гайда. – Львів : Урбіно, 2015. – 234 с. : портр.

 

   Ягелло Й. Шоколад із чилі : роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; дизайн обкл. Н. Гайди. – Львів : Урбіно, 2015. –287 с. : портр.  

 

  Польська письменниця Йоанна Ягелло – авторка двох романів про 15-річну Лінку «Кава з кардамоном» та «Шоколад із чилі» – вже добре відома в українському просторі підліткової літератури.  У минулому вчителька, нині редакторка видавництва підручників і, до того ж, мама двох доньок, молодша з яких іще вчиться, а старша вже закінчила ліцей, Йоанна Ягелло просто, відкрито, без моралізаторства чи загравання, розповідає про те, що турбує молодь: стосунки в родині, дружбу, закоханість, пошук власної дороги, а ще – право на вибір та відповідальність за нього. І замість із головою тікати в улюблений світ фентезі, пропонує підліткам відчути смак реального життя, а дорослим – згадати свої 15 років. Для читачів старшого шкільного віку.

 

 

    Йорт В. Йорген + Анна = любов : роман / Вігдіс Йорт ; пер. з норв. Н. Іваничук ; худож. оформ. А. Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 154 с.

 

   Книга норвезької письменниці Вігдіс Йорт розкриває перед читачами світ першого кохання, ніжного і соромливого, але в той же час сміливого і безрозсудного. Адже, що може бути цікавішим за першу любов, особливо, коли тобі всього лише десять?

  Ганна — звичайна школярка з палким характером, Йорген — новий учень, яким одразу захоплюються всі дівчата класу. Але як Ганні перевершити суперниць і заслужити любов Йоргена? Обмежитись фальшивими любовними листами? А, може, доведеться використовувати радикальні заходи в цій «війні»?

   Вігдіс Йорт піднімає проблеми дружби, шкільних стосунків, душевних переживань і виховання. Усі її персонажі — діти різні і цікаві кожен по-своєму. Саме це дозволяє читачеві поринути в історію з головою. Для читачів середнього шкільного віку.