Війна – це частина історії нашої Батьківщини, пам'ять – частина духовності народу, а пам'ять про війну – це шана минулому, прояв людяності нації. Напередодні 9 Травня у відділах обслуговування бібліотеки відбуваються заходи, приурочені 67-й річниці перемоги над фашизмом.

   Учасниками хроніко-документального вечора „Їх подвиг живе у віках, їх мужністю горді нащадки”,який відбувся у відділі обслуговування учнів 5-9 класів стали старшокласники Першої міської гімназії. Учні, присутні на заході, познайомилися з хронікою подій Великої Вітчизняної війни, починаючи з вторгнення фашистської навали на нашу країну, і закінчуючи встановленням Прапора Перемоги над рейхстагом.

    Розповідь бібліотекаря про страхітливі жертви і поразки Червоної армії на початку війни, про примусовий вивіз радянських людей з окупованої території України до Німеччини, а також про героїчних захисників рідного краю підкріплювалися кадрами із документальних фільмів „Велика Вітчизняна війна”, „Освенцім” та художньої стрічки „Доля”. Пам'ять про полеглих вшанували хвилиною мовчання.

  „Пісні Великої Перемоги” – під такою назвою проходять у відділі мистецтв музичні години, на яких побували учні 8-х класів Першої міської гімназії та учні        2-Є класу СПШ №17.

   Бібліотекар розповіла дітям про пісні воєнних років, які від найперших залпів та вибухів і до переможного урочистого травневого салюту, через усю війну крокували у бойовому солдатському строю, які для мільйонів бійців стали гімном мужності, патріотизму, віри у перемогу.

   Діти молодшого шкільного віку дізналися про історію створення легендарних пісень: „Священная война”
(муз. О. Александрова, сл. В. Лєбєдєва-Кумача), „Пісня про Дніпро”
(муз. М. Фрадкіна, сл. Є. Долматовського), „Эх, дороги” (муз. О. Новікова,
сл. Л. Ошаніна).
  Старшокласники більше дізналися не лише про ці пісні, а й про пісні
„В землянке” 

(муз. К. Лістова, сл. А. Суркова) та „День Победы” (муз. М. Фрадкіна,
сл. Р. Рожденственського).

Під час заходу використовувалися відеослайди та записи пісень.

    У відділі обслуговування учнів 5-9 класів проведені години пам`яті „Дитинство, обпалене війною” для учнів
5-6 класів ЗОШ №7 та 6-Б класу Першої міської гімназії. Захід, присвячений дітям, які поряд із дорослими йшли фронтовими дорогами війни та партизанськими стежками, залишивши своє дитинство там, де закінчилося мирне життя.

Поіменно згадувалися маленькі герої Валя Котик, Льоня Голіков, Павлик Янчевський, Зіна Портнова та інші, хто безстрашно боровся з ворогами Вітчизни і був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Захід доповнювався відеоматеріалами.

   Під час проведення години мужності „Вони захищали Батьківщину” учні 4-х,
6-х класів ЗОШ №24, 3-4-х класів СПШ №18 і гімназії №31 із розповіді бібліотекаря дізналися про страшні часи поразки та відступу нашої армії в перші дні війни, про вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи до Німеччини, про партизанський рух під командуванням двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака, про безсмертні подвиги радянських солдат, які хоробро і мужньо захищали Батьківщину.

   У відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів відбувся урок мужності „Родом не з дитинства, а з війни”, на якому побували учні 3-А класу
ЗОШ №19.

   Бібліотекар дала дітям визначення такого поняття як „Велика Вітчизняна війна”, пояснила чому її називають народною та священною.  Третьокласники дізналися про подвиги юних партизанів Черкащини: Васі Хильченка, Льоні Стратієвського, Павлика Янчевського, які боролися і віддали своє життя за Батьківщину, за право на ласкаве сонце, мирну працю і щасливе майбутнє. Розповідь бібліотекаря супроводжувалася показом портретів юних героїв та записами пісень воєнних років.

   Заходи з нагоди Дня Перемоги тривають. 

01.jpg 02.jpg 05.jpg