Інформаційно-бібліографічний відділ презентує низку цікавенних новинок! Серед них уважні читачі знайдуть буктрейлер на один психологічно потужний роман і два інтерактивні ресурси, присвячені містам-ювілярам Черкащини й нашому видатному землякові. Усі подробиці шукайте нижче.

     І дорослі, й діти  – усі люблять святкувати! А якщо це день народження не в людини, а в міста, то й свято передбачене особливе. 2016 рік – ювілейний відразу для двох великих населених пунктів Черкаської області. Так, цьогоріч свої 440-річні іменини відзначатиме місто Золотоноша та 400-річні – місто Умань. За яких умов вони були засновані, звідки походять їхні назви, якою була історія цих міст, яких видатних людей вони подарували та чим живуть зараз, – усе це та багато іншого чекає на вас у краєзнавчому дайджесті про міста-ювіляри Черкащини «Минуле й сьогодення поруч» в рубриці «Інтерактивні ресурси» (розділ «Ресурси бібліотеки).

          6 жовтня Україна святкувала ще один знаковий ювілей, 140-річчя одного зі своїх найвідданіших і найблагородніших синів – громадсько-політичного діяча, заступника голови Центральної Ради, академіка і віце-президента Всеукраїнської Академії наук, літературознавця й публіциста, одного із засновників і співробітників газети «Рада», «совісті української нації» Сергія Єфремова. Справжнє прізвище членів його родини було Охріменко. Тож як сталося, що ми знаємо його як Єфремова? І від кого він переховувався пізніше під прізвищем Ігнатенка? Відповіді на ці питання шукайте в новенькій  літературній розвідці «Скарби високих дум Сергія Єфремова» (рубрика «Інтерактивні ресурси»). З матеріалу ви також дізнаєтеся, якому призначенню служили кілька поколінь цього роду; чому Сергій Єфремов так і не одружився з коханою жінкою, з якою прожив усе життя; як ця постать пов’язана із Черкащиною та чому його сповнене надій, великих діянь та інтелектуальних досягнень життя закінчилося в одному зі страшних таборів ГУЛАГу. Повірте, ця людина заслуговує, щоб ви знали її ім’я.

     Історія підлої зради, кари без злочину, шаленої й суворої помсти… Впізнаєте цю книжку? «Граф Монте-Крісто» Олександра Дюма у 2016-му святкує 170-річчя! Пригадати перипетії сюжету або вперше ознайомитися із цією напруженою історією вам допоможе буктрейлер із рубрики «Книги-ювіляри – 2016» (розділ «Радимо прочитати»).