У світовій історії є події, які не меркнуть з часом, а залишаються навічно у пам’яті людській. До таких належить перемога Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні.

     28 жовтня виповнюється 70 років з Дня визволення України від фашистських загарбників. Саме цій знаменній даті був присвячений хроніко-документальний вечір «Слава визволителям України!», проведений у відділі масової роботи та естетичного виховання для учнів 10-А класу СПШ № 17.

     Бібліотекар розповіла, що визволення України від фашистських загарбників тривало довгих 22 місяці.

     Свідчення тих років залишаються для нас, нащадків, у граніті пам’ятників, у книгах, фільмах, документах, спогадах очевидців.

     Під час заходу учні переглянули відеофрагмент «Корсунь-Шевченківська битва», відеосюжет «Спогади Надії Павлівни Бурлаки (Різник) про німецьку неволю 1941-1945 років», прослухали пісні воєнних років («Священна війна» Лебедєва-Кумача, «Журавлі» Расула Гамзатова). Діти дізналися про всі нелюдські злочини фашистів: концтабори, створені на території України, зокрема, «Уманську яму»; про тяжку долю «остарбайтерів»; про спалені українські міста і села; про грабіж та руїни, які залишили після себе окупанти.

     Вразила дітей розповідь про юного месника Яшу Гордієнка, який захищав Батьківщину від ненависного ворога.

     У страхітливому вогнищі війни народилося безліч героїв, чиї подвиги вічно житимуть у наших серцях. Світлу пам’ять про них присутні вшанували хвилиною мовчання.    

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG