Понад п’ятдесят яскравих ілюстрацій, виконаних талановитими юними художниками від 8 до 15 років, та сповнені суто української мелодики й прагнення вищої справедливості вірші Т.Г. Шевченка, – рецепт унікального, першого на Черкащині видання творів Поета для дітей молодшого шкільного віку. Саме таку книгу – Кобзарик  «За сонцем хмаронька пливе…» – презентовано 9 квітня на IV Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал» у м. Києві.

     У презентації взяли участь: директор видавництва «Брама-Україна», у якому книга вийшла у світ, Олександр Третяков; одна з упорядників збірки, головний бібліотекар відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів нашої бібліотеки Інна Косенко; автор передмови до видання, заступник директора з наукової роботи Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», заслужений працівник культури України Людмила Шевченко та кілька ілюстраторів книжки – учні Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю з викладачами.

     П’ятиденний фестиваль, який уже не вперше проходить в музейному комплексі «Мистецький арсенал», – більш ніж гідний майданчик для будь-якої книги і, безперечно, грандіозна можливість гучно заявити про себе. За офіційною інформацією, виставка-ярмарок, що є частиною фестивалю, щороку збирає понад 100 українських видавництв, книжкових проектів, міжнародних партнерів та має відвідуваність близько 40 тис. читачів. В атмосфері дружнього спілкування письменників, літературних діячів, журналістів, інтелектуалів з кількох країн світу в дійсно якісного, змістовного книжкового продукту завжди є шанс стати подією і – що важливіше – знайти свого читача. Уже зараз можна із впевненістю стверджувати, що з останнім завданням «Кобзарик» впорався на відмінно!

 

Изображение 009.jpg Изображение 037.jpg Изображение 042.jpg Изображение 044.jpg Изображение 055.jpg

     Власне презентація видання пройшла в майже родинному, тісному колі спеціалістів, залучених до створення книги, журналістів та інших зацікавлених осіб. «Родзинкою» бесіди стало привітальне слово відомого шевченкознавця, спеціаліста з українського архівознавства та текстології, заслуженого працівника культури України Сергія Гальченка. Науковець підкреслив винятковість представлених видань (крім «Кобзарика», читачів ознайомили з максимально повним виданням листування Тараса Шевченка, підготовленим за редакцією Сергія Єфремова) й висловив сподівання, що книги не залежаться на полицях видавництва й стануть у пригоді багатьом поколінням читачів.

     Про історію й основну мету створення «Кобзарика» коротко  розповіла присутнім Інна Косенко, пояснивши, що питання випуску такого видання не просто давно назріло, а у рік 200-го Ювілею українського генія стояло як ніколи гостро. Потреба в такій книзі в дітей не зникає, а от належним чином задовольнити її до останнього часу в бібліотеки не було можливості. Справа в тім, що наявні у фондах видання давно втратили «товарний» вигляд (що й не дивно, враховуючи рік їх появи на світ) і мали б бути списані. Новенький же «Кобзарик» сьогодні перевершує всі сподівання і якнайкраще підходить для молодших школярів, адже вірші до нього добиралися самими бібліотекарями із врахуванням читацьких запитів і шкільної програми (щодо змісту укладачі консультувалися з освітянами). Дуже охоче діти сприймають книжки поезій, доповнені біографією автора, – і тут «Кобзарик» йде назустріч читачам: виклад життєвої історії Тараса Григоровича для збірки в максимально цікавій і доступній формі підготував письменник і шевченкознавець Василь Пахаренко.

 

Изображение 110.jpg Изображение 124.jpg Изображение 126.jpg Изображение 135.jpg Изображение 163.jpg

     Справжнім емоційним вибухом презентації стали слова юних ілюстраторів «Кобзарика». Будь-яка дитина з особливим інтересом знайомитиметься з книгою, наповненою яскравими малюнками. І тут видання на висоті: ілюстрації до віршів виконані у різних техніках – гуашшю, аквареллю, пастеллю, олівцем, тушшю, навіть батік трапляється! Ще ціннішим видання робить той факт, що ілюстрували вірші, дібрані для дітей, також діти з їх особливим світосприйняттям, багатою образністю мислення й неповторно щирим баченням творчості великого поета. Діти-учасники презентації зізналися, наскільки складним постало перед ними завдання, адже вони від початку усвідомлювали його відповідальність і важливість своєї роботи. Водночас, така праця стала для них чудовим досвідом і честю. Оцінити роботу юних ілюстраторів можна було не лише переглянувши книгу, а й ознайомившись із виставкою малюнків «у натуральну величину» – діти привезли свої картини просто на презентацію.

     Роздивитися видання, дізнатися цікаві деталі його створення та, звісно, придбати «Кобзарик» можна було не лише на презентації – стенд із новими книгами видавництва «Брама-Україна» працював протягом усього фестивалю в секції «Non-fiction».   

 

Изображение 060.jpg Изображение 073.jpg Изображение 079.jpg Изображение 082.jpg Изображение 178.jpg