Вислів „Коли говорять гармати, музи мовчать” не завжди підтверджувався в історії людства. Свідченням цього є роки Великої Вітчизняної війни. В той час, коли ревли гармати, свистіли кулі, гуркотіли танки, горіли міста і села з особливою виразністю розкривалась роль поетичного слова і патріотичної музики.

   Деякі з пісень Великої Вітчизняної війни стали справжніми символами часу, музичною хронікою тієї доби. Саме їм судилося увійти до музично-поетичного літопису боротьби нашого народу з фашизмом, здійнятися пісенним монументом Перемоги.
   Під час музичної години  „Пісні Великої Перемоги”, яка була проведена для  учнів 2-Б класу ЗОШ №19 у відділі мистецтв бібліотеки, дiти мали можливість ближче познайомитися з творчими доробками поетів та композиторів   Великої   Вітчизняної   війни   В.        Лебедєва-Кумача         та   О. Александрова, О. Суркова та К. Лістова, В. Агатова та М. Богословського, М. Ісаковського, М. Фрадкіна і Т.     Долматовського, прослухати пісні „Священная война” у виконанні Червонопрапорного ансамблю, „Пісня про Дніпро” у виконанні А. Сергеєва, знамениту на весь світ „Катюшу”, „Огоньок” у виконанні В. Нечаєва та інші. Завершила захід пісня „День Победы” (М. Фрадкін – Р. Рождественський) у виконанні Л. Лещенка та дитячого хору. Супроводжувалася музична година показом відеослайдів відповідної тематики.