Війна – це частина історії нашої Батьківщини, пам'ять – частина духовності народу, а пам'ять про війну – це шана минулому, прояв людяності нації.

Напередодні 9 Травня у відділах обслуговування бібліотеки відбуваються заходи, приурочені 66-й річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні.

   Учасниками хроніко-документального вечора „Живе у памʼяті народній страшна остання та війна” стали учні 7-9 класів ЗОШ № 3 та СПШ № 17.
Перед присутніми на заході постають події Великої Вітчизняної війни, починаючи від червневого ранку 1941-го року, коли відбувся напад фашистів на нашу країну, і закінчуючи переможним травнем 1945-го.
Розповідь бібліотекарів про героїчних захисників рідного краю підкріплюється кадрами із документальних фільмів „Велика Вітчизняна війна”, „Освенцім” та художньої стрічки „Доля”.
   Памʼять про полеглих у війні вшановується хвилиною мовчання, складається шана живим ветеранам війни, які здобули для нас мир.

   Для учнів 5-6 класів ЗОШ № 3, 24, 19, СПШ № 17 та дітей, які перебувають у обласному санаторії „Сосновий бір”, проведена година памʼяті „В годину сувору і грізну дорослими стали вони”. Вона присвячена дітям, які поряд із дорослими йшли дорогами війни, залишивши своє дитинство там, де закінчилося мирне життя.
Поіменно згадувалися маленькі герої Валя Котик, Леонід Голіков, Павлик Янчевський, Зіна Портнова та багато інших, хто безстрашно боровся з ворогами Вітчизни і був удостоєний за це звання Героя Радянського Союзу.
Захід доповнювався відеоматеріалами.

„Пісні Великої Перемоги”

   Учням 2-Б класу загальноосвітньої школи №19 і учням 3-А класу спеціалізованої школи №17, які були присутні на музичній годині „Пісні Великої Перемоги”, бібліотекар розповіла про події Великої Вітчизняної війни, про історію створення „Священної війни” (В. Лебедєва-Кумача – О. Александрова), „Пісні про Дніпро” (Є. Долматовського – М. Фрадкіна), „Эх, дороги” (Л. Ошаніна – А. Новікова), „День Победы” (Р. Рождественського – М. Фрадкіна); звернула увагу дітей на те, що протягом воєнних років таких музичних творів було створено понад 600. Звичайно, не всім їм судилося стати хітами, але багато з пісень добре знані і сьогодні. Вони звучать під час концертів, їх співають ветерани Великої Вітчизняної війни разом зі своїми дітьми та внуками. Виконання пісень відбувалося на фоні хроніко-документальних кадрів тих часів.