Вісті з районів

12 – 14.02.2018 Найромантичніше свято року – в читальнях області

     День Валентина – свято, яке відзначають майже вусіх країнах світу.Хоч і називається він у різних місцях по-різному: у Норвегії – День романтиків, у Швеції – День усіх сердець, у більшості інших європейських країн – День закоханих.А якщо йне відзначають, то точно про нього чули.На наших теренах 14 лютого прийнято вітати не лише свою другу половинку, а й усіх, до кого відчуваємо симпатію, любов іповагу– друзів, родичів, просто близьких людей. Навчитися красиво висловлювати власні почуття й робити маленькі приємності оточенню юним читачам допомагали в декількох книгозбірнях області.

     Так, у бібліотеці-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС 12 лютого влаштували коучинг на тему: «Арт-терапія «Виготовлення валентинки». Створення символічного паперового подарунку для найдорожчих людей допомогло всім бажаючим неабияк відволіктися й розслабитися. Однак дійство не обмежилося лише майстер-класом. Учасники мали можливість переглянути відеокліп про історію виникнення свята. Бібліотекар також трохи розповіла присутнім про славнозвісного християнського священика Валентина, сучасника імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.), який, поруч з основним покликанням, захоплювався природничими науками та медициною. Хоча, звісно, його ім’я свято отримало не за ці заслуги. За легендою, войовничий імператор Клавдій був переконаний, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію, тому й видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, приймачка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля – навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав стратити благодійника...

     Протягом заходу бажаючі також пройшли два психологічні тести: «Як ти ставишся до слова «кохання»?» та «Кому дарувати валентинки?». На завершення бібліотекар провела огляд літератури з теми – було багато охочих переглянути запропоновані книги та періодику.  

     Прикметно, що проводити майстер-класи з виготовлення валентинок до 14 лютого – добра традиція, яку запровадили в себе одразу кілька читалень. Таку послугу, наприклад, запропонувала своїм користувачам напередодні свята Катеринопільська районна бібліотека для дітей. Хоча цим працівники закладу не обмежилися. Вони також оголосили конкурс на найкращу валентинку. А 13 лютого в приміщенні Катеринопільського районного краєзнавчого музею провели розважально-пізнавальну годину «Запрошуємо на побачення». Учасники події – учні 8 класу Катеринопільського НВК № 2 «ЗОШ І – ІІІ ступенів – ДНЗ» – ознайомилися з історією виникнення свята закоханих і долучилися до конкурсів. Таких, як: «Назви відому пару», «Хто більше» (на знання українських пісень), «Етикет», «Зрозумій мене». А ще розібралися з технологією виготовлення смачних валентинок. Кожен отримав у подарунок ласощі та гарний святковий настрій.

 

002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

     Не відставали від колег і працівники Смілянської центральної міської бібліотеки для дітей. Вони запропонували відвідувачам цікаву акцію «Зізнайся у коханні бібліотеці». Усі охочі могли залишити на великому паперовому серці свої побажання закладу, а у відповідь отримати валентинку від бібліотекаря. Для читачів відділу абонементу 5 – 9 класів діяла виставка-сюрприз «Побачення з книгою наосліп». Взявши  видання, ретельно приховане за шаром обгорткового паперу, читачі могли розібратися в його жанрі та змісті вже вдома.

     Не обійшлося й без майстер-класу «Розтануть сніжинки від веселої Валентинки». Напередодні свята учні 4-х класів Смілянського НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора» під керівництвом бібліотекаря вчилися виготовляти для своїх друзів та найрідніших людей валентинки в техніці оригамі. Створюючи власний виріб, діти повністю поринули у творчість, проявили неабияку майстерність та фантазію, тому й валентинки в них вийшли надзвичайно гарними. Юні майстри залишили книгозбірню з переконанням, що ці вироби принесуть їхнім друзям і рідним не лише добрі побажання, а й гарний настрій у день свята.

 

006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg