Вісті з районів

«Барвінок» святкує 90-річчя

     В останні дні січня журнал «Барвінок» святкує ювілей – йому виповнюється 90 років. Це найстаріший і найпопулярніший серед дитячих видань часопис, який користується любов’ю маленьких читачів і досі. До святкового ювілею працівники Черкаської центральної міської бібліотеки для дітей підготували виставку-бенефіс «Хто «Барвінок» читає, той багато знає».

     Привітати улюблений часопис зібралися учні 2 – 4 класів ЗОШ №№ 4, 5, 15. Вони занурилися в історію створення журналу – там вистачало цікавих подій. Зокрема, перше число надійшло до читацької публіки в січні 1928 року під назвою «Жовтеня». А назву «Барвінок» видання здобуло в 1945 році, коли було відновлено його випуск після Другої світової війни. У 2001 році «Барвінок» заснував іменну стипендію для своїх читачів. Уже 101 школяр з усіх куточків України отримав щомісячну грошову стипендію від журналу.

     Після невеличкого екскурсу в минуле читачі Черкаської ЦМДБ разом із бібліотекарями по-новому відкрили для себе найцікавіші рубрики «Барвінку»: «Це твоя Україна», «Хто? Що? Де? Як? Коли?», «З торбинки дядечка Запитайлика», «Крамничка «Здоровий бублик». Потім – ознайомилися із «Секретними файлами», «Банком усіляких цікавинок». Насамкінець прочитали перше оповідання В. Нестайка «Шура і Шурко», опубліковане саме в «Барвінку» в 1954 році.

 

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG