Вісті з районів

06.02.2018 Безпечний Інтернет – відповідальність кожного користувача

     6 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Це незвичайне свято було введене з метою привернути увагу до загроз, які несе в собі надмірне захоплення віртуальним світом. А ще – з метою залучити до очищення й покращення Всесвітньої мережі кожного, хто відіграє значущу роль у формуванні й споживанні Інтернет-контенту. Деякі читальні області цього року також долучилися до відзначення свята.

     Скажімо, Черкаська центральна міська бібліотека для дітей організувала для своїх відвідувачів одразу кілька тематичних заходів. Як-от інтерактивну акцію «Ми – за безпечний електронний світ» – для відвідувачів Інтернет-центру. Дітей ознайомили з нормами перебування у віртуальному середовищі, з правилами інтернет-етики, зі словником он-лайн термінів. Просвітницької мети досягали як розповіддю бібліотекаря, так і демонстрацією відеоролику «Вірусні хвороби» й презентації, присвяченої безпечному Інтернету.

     Про реальні загрози із Всесвітньої мережі – кібербулінг, мобільне шахрайство, інтернет-залежність – працівник книгозбірні говорила з учнями 5 класу ЗОШ № 21 ім. Ю.Г. Іллєнка під час уроку-застереження «Дитяче обличчя насилля у мас-медіа». Закріпити щойно здобуті знання діти змогли під час гри-тесту «Наскільки ви обізнані з кібербезпекою?» та вікторини «Інтернет? Для чого він мені?».

     Ще одна читальня Черкас – бібліотека-філія № 2 для дітей Черкаської МЦБС – підготувала перегляд літератури «Безпечний Інтернет» з метою допомоги користувачам легше, краще, впевненіше та спокійніше подорожувати сторінками всесвітньої павутини. До слова, бібліотекарі закликають своїх он-лайн читачів відповідально поставитися до цього свята. Зокрема, проводити зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести з віртуальної безпеки. Про свої досягнення організаторів таких заходів запрошують повідомляти в соціальних мережах, використовуючи хештеги #SID2018 або #SaferInternetDay. Також можна створити свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2018 року та взяти в такий спосіб участь у #saferinternetchallenge.

     У Смілянській центральній міській бібліотеці для дітей просвітницькі зусилля спрямували також на користувачів Інтернет-центру. Для цієї категорії читачів бібліотекарі провели невеличкий лікнеп з історії виникнення Всесвітньої мережі. А ще дітей вчили відрізняти корисну інформацію від шкідливої, ділилися з ними власними навичками роботи з інтернет-ресурсами. Насамкінець бібліограф книгозбірні повторила з учасниками 10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

 

002.JPG 003.JPG 004.jpg 005.jpg