Вісті з районів

22.01.2018 Соборна, єдина, неподільна…

     Найкращий привід обговорити з дітьми ідеї соборності, єдності та суверенності держави як головної умови розвитку незалежної України, зробити вагомий крок у вихованні в них національної свідомості й гордості за минуле на прикладах героїчної історії українського народу – День соборності України. Дата, коли відбулося довгоочікуване возз’єднання двох століттями розірваних частин нашої держави, яке ознаменувало нову добу та початок створення єдиної української нації. Цим приводом скористалося одразу кілька читалень області для дітей, організувавши для відвідувачів тематичні заходи.

     Масштабне свято «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» з нагоди Дня соборності та свободи України провела Черкаська районна дитяча бібліотека. Під час заходу, крім вичерпної інформації про вікопомну подію та її значення для сьогодення, звучали вірші та пісні про Україну у виконанні вчителів та учнів Червонослобідської районної дитячої музичної школи. До уваги користувачів у бібліотеці була організована книжкова виставка-репортаж «З Україною в серці». Кульмінацією свята став «живий ланцюг» – символ єдності українського народу, який відтворили всі учасники заходу.

 

002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

 

     Історичний урок єднання «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна» запропонувала своїм відвідувачам бібліотека-філія № 2 для дітей Черкаської МЦБС. Дізнатися чимало фактів про цей день в історії й обговорити свої думки й враження з бібліотекарем запросили учнів 8-А класу СПШ № 27 ім. М.К. Путейка. Післязавершеннязаняття бібліотекарі провели інформаційний огляд книжкової виставки «Україна – це ти і я».

     По-своєму Акт злуки відзначили в Черкаській центральній міській бібліотеці для дітей. Зокрема, провели історичний хроноскоп пам’яті «Сила духу – в єдності». Його учасники ознайомилися з історичними фактами про Україну, переглянули фрагменти документального фільму «Символи нашої волі» та тематичне відео «Соборна і свята моя держава», обговорили Всеукраїнську акцію «Живий ланцюг» між Києвом та Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель. На додаток – у читальному залі була представлена книжкова виставка «Соборна! Вільна! Незалежна!».

     Окремо працівники закладу провели в ЗОШ № 15 для учнів 8-х класів історичну розвідку «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Під час заходу бібліотекар розповіла учням про замовчуваний радянською історіографією факт возз'єднання українських земель, а також продемонструвала фільм «100 років української незалежності».

 

006.jpg 007.jpg 008.JPG 009.jpg

 

     Патріотичну годину «Соборність – свято єдності» підготували для учнів 7-А класу Смілянського НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора» в Смілянській центральній міській бібліотеці для дітей». Гімназисти, гортаючи сторінки національного календаря, за допомогою документального відео уявно відвідали Софіївський майдан 100-річної давнини, в момент проголошення Акту злуки. Краще зрозуміти важливість того дня й більше дізнатися про його події допоміг дітям також гість заходу – голова українського товариства «Дужий лев», громадський активіст, учасник революційних подій на Майдані Максим Сорочан. За його допомогою читачі здійснили історичний екскурс, переглянувши карти українських земель до Злуки.

 

010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg