Вісті з районів

13.12.2017 – 23.01.2018 Асортимент бібліотечних майстер-класів

     Успішність формату різноманітних майстер-класів неважко пояснити: різноманітні техніки з виготовлення поробок руками захоплюють і малечу, і дорослих, розвивають у них творчі здібності й фантазію, а в підсумку дають універсальний подарунок і прикрасу для помешкання. Тож бібліотеки області для дітей із задоволенням експериментують із такими заходами, пропонуючи своїм відвідувачам усе більший асортимент майстер-класів.

     Наприклад, Смілянська центральна міська бібліотека для дітей дала користувачам можливість наслідувати природу й надихатися її красою за допомогою майстер-класу «Чарівна соломка» від керівника гуртка народного декоративно-ужиткового мистецтва «Мальва», що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості м. Сміли, майстрині Вікторії Миколаївни Шевченко. Спробувати свої сили випала нагода учням 4-Б класу НВК «Лідер». Створюючи із соломки різдвяну зірку, четвертокласники із цікавістю слухали розповідь Вікторії Миколаївни про значення й історію виникнення українського дідуха та різдвяного павука як оберегів української оселі. Майстер-клас дав дітям розуміння того, що робота з натуральними матеріалами передбачає великі можливості, зближує нас із природою та допомагає розкривати свої таланти. Тепер у читальному залі відділу обслуговування учнів 1 – 4 класів та дошкільників діє виставка творчих робіт пані Шевченко. Експозицію доповнюють поробки, створені руками талановитих читачів закладу.

     Ще один майстер-клас під назвою «Ліпимо з пластиліну улюблених героїв» у Смілянській читальні провели для учнів 1-х класів Смілянського НВК «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора». «Родзинкою» заходу стало те, що виготовляти з м’якого й обожнюваного малюками матеріалу яскравих персонажів читачів навчала дівчинка, не набагато від них старша. Творче заняття провела учениця 5-А класу НВК «Лідер» Софія Прилуцька. Юна майстриня продемонструвала гімназистам, як зліпити з пластиліну сніговичків. Роботи в першокласників вийшли надзвичайно гарними та милими. Без сумніву, такі іграшки принесли радість усім, хто їх отримав у подарунок під ялинку. Найкращі ж вироби талановитої Софії та її маленьких учнів також представлені на виставці «Магія рукотворної краси» в читальному залі відділу обслуговування учнів 1 – 4 класів та дошкільників.

 

002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg

     Не менш прикметна подія такого формату відбулася в бібліотеці-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС. Точніше, це був цикл із трьох майстер-класів з паперового 3D-моделювання. Учасники заходу поглиблювали свої знання в новій для них сфері образотворчого мистецтва. Заняття для читачів книгозбірні провели студенти Черкаського художньо-технічного коледжу, що мають смак до нестандартних поробок. Для 3D-іграшки, яку бажаючі могли змоделювати на одному з майстер-класів, потрібні були лише клей, ножиці та папір. На наступному ж занятті діти з допомогою звичайної гуаші та паперу поринули в справжню казку й створили графічну композицію. Усе геніальне – просто!

 

010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg