Вісті з районів

15 – 22.02.2017 Пам’яті Небесної Сотні

     Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право називатися синами своєї країни і за свою Батьківщину. Герої, імена яких і досі відкривають для себе співвітчизники, варті пам’яті й шани. Особливо важливо говорити про їхню битву з дітьми й підлітками, допомагаючи зрозуміти подвиг кожного з Небесної Сотні, пишатися, рівнятися на них. Саме тому в лютому читальні Черкащини чимало часу приділили заходам, присвяченим цій темі.

     Так, працівники Драбівської районної бібліотеки для дітей з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні 21 лютого провели для учнів 7-Б класу Драбівського НВК «Загальноосвітня школа I – III ступенів імені С. Васильченка – гімназія» урок історичної правди, мужності та пам’яті «Герої нашого часу». Під час заходу діти дізналися про перебіг Революції Гідності, боротьбу за ідеали демократії та європейське майбутнє України. Факти читачі черпали з розповідей бібліотекарів та з відеоматеріалів часів Майдану. Емоційну напругу підсилювали вірші «Мамо, не плач», «Небесна Сотня» та пісня «Плине кача», яка стала українським народним реквіємом. Після закінчення заходу кожен із присутніх схилив голову в жалобі, щоб ще раз вшанувати пам’ять тих, хто навічно пішов від нас заради торжества справедливості.

     Патетичними словами про національну трагедію України та її біль від загибелі славних синів 20 лютого в Кам’янській районній бібліотеці для дітей розпочалася година вшанування «Небесна Сотня. Пам’ятай». Крім вичерпної інформації від бібліотекаря, захід також містив відеокліпи. Увагу присутніх звернули ще й на тематичну книжкову виставку «Пам’яті героїв Небесної Сотні». Подія не минула без сумного гімну Майдану, хвилини мовчання й урочистого запалення свічки, що її, в пам’ять про загиблих, діти передавали з рук у руки.

 

002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

     Не менш ретельно до проведення заходів на дражливу тему підготувалися й в обласному центрі. У Черкаській міській бібліотеці для дітей 21 – 22 лютого для учнів 6-В класу Черкаської гімназії № 31 та учнів 8-А класу ЗОШ № 5 провели урок гідності «Вічна слава безсмертю хоробрих» та поетичні читання «Поезія, народжена Майданом». Поруч із коротким екскурсом в події новітньої історії на заходах лунали патріотичні вірші та пісні «Лист до матері», «Майдан ридав», «Ніколи не вмре Україна», «Ангели Майдану». Під час авторського відеокліпу «Євромайдан. Історія у світлинах» присутні мали можливість пригадати події тих трагічних днів, які назавжди увійшли в історію нашої країни. Переглянувши уривки документального фільму «Небесна Сотня. Черкаські герої», діти дізналися про героїв-земляків, які відстоювали волю й гідність українців на Майдані, а саме: Максима Григоришина, Юрія Паращука, Юрія Пасхаліна, Андрія Саєнка, Віктора Чернеця, Віталія Смоленського. Закріпити інформацію допомагала ілюстрована виставка-пам’ять «З нами правда, з нами сила, віра нездоланна».

     Година патріота «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повік» у бібліотеці-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС включала перегляд кадрів документальної хроніки, відеокліпів, прослуховування записів сумних композицій у виконанні Ніни Матвієнко та вже неодноразово згаданої давньої лемківської пісні.

 

006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg

     Темі  революції було присвячено й урок гідності «Наша свобода – їхня кров» для учнів 7 класу Катеринопільської ЗОШ № 1 у Катеринопільській районній бібліотеці для дітей. Крім стандартних для такого формату заходів відеороликів, віршів і хвилини мовчання, бібліотекарі підготували для читачів невеличке завдання. До завершення уроку діти мали написати побажання своїй прекрасній Вітчизні й розмістити їх на символічному дереві.

     У Монастирищенській районній бібліотеці для дітей до Дня Героїв Небесної Сотні була влаштована тематична полиця та проведені інформаційні години мужності «І пам’ять серця, і вічний смуток» та «Слава Героям Майдану» для учнів 5 – 8 класів Монастирищенського НВК «Ліцей – ЗОШ І – ІІІ ступенів "Ерудит"».

 

010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg

     У Смілянській центральній міській бібліотеці для дітей 17 лютого був проведений урок історичної пам’яті «За честь, за долю, за українську волю!», на якому бібліотекарі нагадали учням 4-Б класу та 6-А класу НВК «ЗОШ І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора» про події на Майдані Незалежності. Після пізнавальної розповіді бібліотекарів і прослуховування виступів талановитих однолітків з тематичними віршами й піснями на читачів чекало емоційне й хвилююче спілкування з учасницею Смілянського Євромайдану Л.Я. Гуріненко. Захід закінчився покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

 

014.jpg 015.jpg 016.jpg 017.jpg