Вісті з районів

До Шполянської бібліотеки завітала чемпіонка з пауерліфтингу

     Напередодні Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається 7 квітня, в Шполянській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 8 класу     ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 з майстром спорту України, п’ятикратною  чемпіонкою України, срібною призеркою чемпіонату Європи (2016 рік), рекордсменкою у ваговій категорії до 72 кг з пауерліфтингу Ксенією Олексіївною Прохоровою.

     Пауерліфтинг – силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Його також називають силовим триборством. Пов’язано це з тим, що як змагальні дисципліни в нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги, які в сумі й визначають кваліфікацію спортсмена. При виступі порівнюються показники спортсмена в одній категорії. Оцінка йде за сумарно максимально взятою вагою у всіх трьох вправах. При однакових показниках перемога присуджується спортсменові, що володіє меншою вагою.   

      «Пауерліфтинг» як спорт почав формуватися на Заході в середині 20 ст. У 60-х роках провели перші змагання з пауерліфтингу. У 1972 році була організована Міжнародна організація з пауерліфтингу. У нашій країні розвиток цього спорту припадає на 70-і роки. Але офіційні змагання з пауерліфтингу стали проводити лише в 80-х. Тоді ж він і отримав загальне визнання.

     Ксенія Олексіївна Прохорова народилася в м. Ровеньки Луганської області. З 7 років займалася спортивною гімнастикою, але безкінечні травми змусили залишити цей вид спорту. Тому дівчинка почала приділяти час вокалу, танцям, аеробіці та тхеквандо.

     Успішно закінчивши школу, вступила до Луганського медичного університету. І тут студентці здалося, що вона набрала зайву вагу, і, щоб позбутися її, дівчина завітала до вузівського спортивного залу, де займалась степ-аеробікою. Виконуючи різноманітні фізичні вправи, показувала значно кращі результати, ніж інші дівчата. Наприклад, усі стрибали в довжину 1,60 м, а Ксенія – 2,20 м. Тому тренер запропонував силову категорію.

     Починаючи з занять пауерліфтингом у 2010 році вже за 2 роки виконала нормативи кандидата майстра спорту, а у 28 років – і майстра спорту України. Отримавши диплом стоматолога, практикувала і в державній лікарні, і в приватній. Але в зв’язку з воєнними діями на Сході переїхала на Шполянщину. Працює в амбулаторії села Лип’янка та в приватному стоматологічному кабінеті м. Шпола, де зарекомендувала себе високопрофесійним та чуйним лікарем.

     Завдяки заняттям пауерліфтингом, Ксенія Прохорова побувала в багатьох містах України та за кордоном: в Естонії, Південно-Африканській Республіці, Чехії, Швеції. 25 – 27 січня цього року у Коломиї на Івано-Франківщині проходив чемпіонат України із класичного жиму лежачи. Ксенія Олексіївна виграла кубок України, подолавши жим штанги вагою 85 кг. Завдяки цій перемозі була отримана чудова можливість спробувати себе на чемпіонаті світу із жиму лежачи, який проходитиме 21 квітня у США.

     На заході в бібліотеці демонструвалися фото- і відеоматеріали з різних змагань та нагороди спортсменки. Діти ставили чимало цікавих питань: про розпорядок дня, про харчування, користь від пауерліфтингу, про спонсорів, яким видом спорту можна займатися паралельно з пауерліфтингом, яка «найдорожча» медаль, про рекорди. Ще читачі хотіли знати, чи хоче Ксенія Прохорова стати тренером, як довго планує займатися цим видом спорту, про допінг контроль, про догляд за зубами, навіть запитували про те, чи не є вона родичкою російського мільярдера Прохорова.

     Після завершення зустрічі діти вишикувалися в чергу, щоб  сфотографуватися з чемпіонкою і взяти у неї автограф.

     На згадку про зустріч Ксенії Олексіївні подарували квіти та  сувенір.

 

002.JPG 003.jpg 004.JPG 005.jpg