1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення обласного етапу всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ» (далі – Конкурс).

1.2. Конкурс проводиться за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей спеціалізованими бібліотеками України для дітей за сприянням Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY.

1.3. Організаційно-методичне забезпечення обласного етапу Конкурсу здійснює Черкаська обласна бібліотека для дітей.

1.4. Мета Конкурсу:

 • розвиток інтелектуального потенціалу дітей;
 • заохочення дітей і підлітків до систематичного читання та змістовного дозвілля;
 • популяризація дитячого читання та підвищення ролі книги і бібліотеки серед дітей;
 • підвищення міжнародного авторитету України та української книги.

1.5. Завдання Конкурсу:

 • залучення широкого загалу дітей до активної участі у культурному житті країни;
 • виховання у дітей почуття любові до Вітчизни та рідного краю, привернення уваги до кращих надбань вітчизняної та світової літератури;
 • стимулювання дитячих бібліотек до розробки та впровадження власних програм з метою популяризації дитячого читання та залучення до участі у них читачів на кшталт: «Зимові пригоди у бібліотеках», «Осінні читання», літні програми змістовного дозвілля «Канікули з книгою», «Бібліотечне літо», «Книжкові ігри» (у разі відсутності в бібліотеці власних програм з підтримки читання бібліотека має їх розробити та запровадити у практику роботи з читачами).

1.6. Інформація щодо проведення Конкурсу оприлюднюється на веб-сайтах його організаторів, Черкаської обласної бібліотеки для дітей, веб-сайтах, блогах районних і міських бібліотек для дітей, центральних бібліотек ОТГ, а також у засобах масової інформації.

1.7. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

 1. Участь у Конкурсі

2.1. У 2019 році  в Черкаській області Конкурс запроваджується на час літніх канікул.

2.2. Учасниками Конкурсу можуть стати учні 6-7 класів, які є зареєстрованими читачами бібліотек області, що обслуговують дітей, та активними учасниками програми з підтримки читання і бібліотечних заходів.

2.3. Учасник Конкурсу повинен:

 • любити книгу, читання і бібліотеку;
 • бути активним та ерудованим;
 • проявляти знання в області літератури та вміти аналізувати прочитане;
 • прочитати якомога більше книг в період з 5.06 до 15.08.2019 року.
 1. Строки проведення Конкурсу

3.1. У 2019 році Конкурс відбудеться у три етапи:

 • перший на місцевому рівні (5 червня – 15 серпня);
 • другий на обласному рівні (22 серпня);
 • третій, підсумковий – на всеукраїнському рівні (перша половина вересня) у м. Одеса.
 1. Фінансове забезпечення Конкурсу

4.1. Конкурс проводиться на безоплатній основі.

4.2. Витрати на організацію та проведення І та ІІ етапів Конкурсу здійснюються за рахунок бібліотек, місцевих бюджетів, спонсорської допомоги, а також коштів, не заборонених законодавством України.

4.3. Витрати на проїзд учасників  до бібліотек, які проводитимуть І, ІІ етапи змагань, та до м. Одеса, де відбудеться підбиття підсумків Конкурсу, здійснюється за рахунок учасників, спонсорської допомоги, а також коштів, не заборонених законодавством України.

 1. Організаційний комітет Конкурсу

5.1. Для проведення І та ІІ етапів створюються місцеві та обласний оргкомітети та журі. Формат проведення І етапу Конкурсу районні/міські бібліотеки для дітей, центральні бібліотеки ОТГ розробляють самостійно.

5.2. Журі І етапу Конкурсу визначають по 1 переможцю у двох вікових категоріях (6 і 7 класи) і до 15 серпня  2019 року надсилають Протоколи змагань на електронну адресу обласної бібліотеки для дітей (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

5.3. Обласне журі Конкурсу підбиває підсумки ІІ етапу, визначає
1 переможця, який братиме участь у ІІІ підсумковому етапі. Змагання відбувається за сценарієм, розробленим обласною бібліотекою для дітей.

 1. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

6.1. У 2019 р. підведення підсумків Конкурсу проходитиме на базі Одеської обласної бібліотеки для дітей у вересні цього року.

6.2. Переможці Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» увійдуть до складу національного дитячого журі міжнародної премії IBBY.