Читальня весни

    Прилуцький О. Веснуха / Олександр Прилуцький ; худож. оформ. О. Вахніна, М. Грекало. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2015. – 159 с. : іл.

 

   Ця цікава пізнавальна книжка органічно поєднує вірші та оповідання, які є змістовними й легкими в читанні. Веселі, добрі й повчальні твори запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі.

    Поклад Н. Ластівчин привіт / Наталка Поклад ; іл. Я. Кернер-Вернер. — Київ : АВІАЗ, 2014. — 39 с. : іл.

 

   Книга відомої української поетеси, публіциста і фольклориста, що з 1988 р. є членом Національної спілки письменників України, у веселій та ігровій формі знайомить маленьких читачів з навколишнім світом.

    Франко І. Коли ще звірі говорили / Іван Франко ; упоряд. А. Зеленська ; іл. Я. Кернер-Вернер. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 62 с. : іл.

 

    У творах, вміщених до збірки, автор вдало використав художні засоби, вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційно змалював риси тварин: зажерливість вовка, хитрість лиса, незграбність ведмедя, упертість осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкрив їх через вчинки та розмови персонажів.

    Чапек Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Йозеф Чапек ; пер. із чес. Л. Ю. Кіцила ; худож. О. І. Курдюмова. – Харків : Віват, 2016. – 79 с. : іл. – (Мрійники).

 

    На узліссі, в невеликому будиночку, жили собі песик та киця, які завжди дружили й ніколи не сварилися. Навіть коли разом збиралися мити підлогу, а песик з’їв мило, та й коли песик порвав святкові штанці, погнавшись за зайцем. Одного разу друзі знайшли справжню ляльку й вирішили разом про неї піклуватися. Щодня з песиком і кицею траплялися кумедні пригоди, які назбиралися у красиву й цікаву книжку.