Книжкова скринька

        Качан А. Л. За нашим садом грає море : лірика, ігрова поезія / Анатолій Качан ; худож. К. Лавро. – Київ : Веселка, 2016. – 96 с. : іл. – (Українській дитині).

 

        До книжки сучасного українського письменника увійшли ліричні твори, поряд з якими вміщено сюжетні твори з прикметами сьогодення, кращі зразки новітньої ігрової поезії та етнопоезії: модернізовані вірші-безконечники, по-новому переосмислені фольклорні твори, вірші-розіграші. Ігрова та жартівливо-іронічна манера спілкування з юними читачами дозволяють автору художньо вирішувати і такі непрості теми як стосунки людини з природою, залежність сучасних дітей і підлітків від комп’ютерних та інших спокус, відновлення у них природного світовідчуття. Ця збірка віршів зачаровує своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.

          Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

        Праворотова В. М. Віршенята і віршики з оксамитової торбинки / Віра Праворотова : худож. О. Мойсюк. – Київ : Зелений пес, 2015. – 39 с., іл.

 

       Книга, створена гармонійним творчим тандемом автора та художниці, як острівець добра і світла. Кожну барвисту ілюстрацію можна розглядати надзвичайно довго, із задоволенням перечитувати вірші, що легко запам’ятовуються, допомагають дитині пізнавати співучість та ритмічність української мови, розвивають творчу уяву. Всі герої видання в доброзичливій і легкій для сприйняття формі наблизять маленького читача до розуміння понять доброти, милосердя і співчуття, підкажуть, як подружитися із власним янголом, навчать мріяти і фантазувати, розуміти мову живих істот.

        Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

 

     Гнатенко К. Рожева мрія : казочки і віршики / Костя Гнатенко ; худож. В. Ковальчук. – Київ : Академвидав, 2015. – 63 с. : іл.

 

      У цій чудовій «рожевій» збірці представлено багато казочок і віршиків з великою кількістю чудових ілюстрацій художниці Вікторії Ковальчук. Чарівні, добрі і повчальні історії цієї книжки спонукають думати, що все у світі  залежить від чистоти  сумління, турботливої уваги і працьовитості: що кожен може розвинути себе і досягти багато, якщо матиме мету і працюватиме на всю силу своїх здібностей.

        Для дітей дошкільного віку. 

     Мензатюк З. З. Чарівні слова : казочки про мову / Зірка Мензатюк ; худож. К. Коляджин. – Чернівці : Букрек, 2016. – 47 с. : іл.

 

        Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк.

        Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.