Книжкова скринька

   Поклад Н. На веселій вулиці / Наталка Поклад ; іл. Я. Кернер-Вернер. – Київ : АВІАЗ, 2014. – 39 с. : іл.

 

   Вірші з цієї книги розповідають про веселе життя українських дітлахів. Вони вчать добру, працьовитості, відкривають віконечко в світ рідної природи.

   Винник Т. Відлуння нашої хати : [повість] / Тетяна Винник ; худож. К. Коляджин. – Чернівці : Букрек, 2015. – 70 с. : іл.

 

    У цій захопливій повісті розповідається про дівчинку Даринку, яка хотіла мати братика, адже їй без нього було сумно й самотньо. Проте, коли Ромчик народився, Даринка засумувала ще дужче, адже увага родини тепер зосереджувалася лише на малюкові.

   Але одного разу життя Дарусі змінюється, коли на старому горищі вона знайомиться із хлопчиком-відлунням на ім’я Талалайко. Зі своїм новим другом Даринка дізнається багато цікавого про тих істот, які заселяють їхній дім. З Даринкою і Талалайком трапляються цікаві й повчальні пригоди, після яких дівчинка починає більше цінувати дружбу та батьківську любов. Унікальним у повісті є те, що головний герой Талалайко розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, привертає увагу, робить процес читання цікавим, захопливим та повчальним.

     Палійчук О. Іван-космонавт : вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / Олекса Палійчук ; худож. оформ. С. Клочко та В. Зайцевої ; за авт. ред. – Київ : Боривітер, 2015. – 63 с. : іл.

 

    Вірші, вміщені до цієї книжечки, виховують любов до своєї Батьківщини, вчать поважати рідну мову, прищеплюють гідні людські риси. Вони розкривають багате розмаїття тем і поетичних образів,  що допомагають краще зрозуміти, чому треба берегти природу, стежити за порядком у хаті й у класі, бути добрим товаришем. Розповідають і про нашу столицю, її красу та роль у житті країни, і про Батьківщину та державні символи незалежної України – герб і прапор.

     Героям слава! : розповіді для дітей про героїв фронту і тилу / [упоряд. О. Давидова] ; іл. Х. Лукащук. – Київ : Мамине Сонечко, 2016. – 48 с. : іл.

 

  Ця чудова збірка об’єднала кілька патріотичних оповідань різних авторів, які відверто розповідають про війну на Сході України та сучасних українських героїв, що рятують бойових товаришів, захищають країну від ворогів і знаходять нових друзів на передовій.

  Ілюстрації до книги виконані в пастельних тонах. Моторошних картинок чи страшних подробиць війни у книзі немає, адже вона призначена для маленьких читачів, але буде цікавою й дорослим.