Матіяш Д. Перше Різдво / Дзвінка Матіяш ; намал. Б. Бондар. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 47 с. : іл.

    Ця різдвяна казка розповідає про маленького Давида, що пасе овець разом зі своїм дідусем й іншими чоловіками. Хлопчикові дуже цікаві розмови дорослих про Месію, який от-от має з’явитися в цьому світі. Давид навіть не сподівається побачити народжене Боже Дитя…

    Різдвяна історія очима письменниці Дзвінки Матіяш та ілюстраторки Богдани Бондар поверне вас, любі діти, до витоків Різдва. Читаючи її, ви зрозумієте, що Різдво є не просто гарним родинним святом, а історією Божого народження та спасіння людства.

 

    Пилипчак М. Щедрий вечір, добрий вечір… : святкові обряди і звичаї укр. народу : збірка / Марія Пилипчак ; худож. Т. Сорудейкіна. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 47 с. : іл., ноти.

    Слова й мелодії зимових обрядових пісень, запропоновані в цій яскравій, з любов’ю ілюстрованій книжці, допоможуть зберегти родинну традицію, глибокий зміст і мистецьку красу українських зимових свят – від Різдва Христового, новорічних Маланки й Василя до самого Йордану. Традиційні українські народні колядки, щедрівки й віршування письменниця збирала по селах Київщини, Вінничини, Полтавщини, Чернігівщини, Волині та Прикарпаття. Вони стануть у пригоді кожній родині, вихованцям дитячого садочка чи учням школи під час святкування Різдва й Нового року.

 

    Матіяш Б. Казки Різдва / Богдана Матіяш ; іл. В. Штанка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 123 с. : іл.

    Свято Різдва є незвичайним часом, сповненим таємниці, радості й дива. Тому книжка «Казки Різдва»  має за мету нагадати вам, любі читачі, про зміст цього свята, а саме – про чудесне Боже народження. Подорожуючи сторінками книги, ви зрозумієте, що відчувала Марія, перед народженням Божого Сина, які їй снилися сни, чому саме пастухам була явлена милість зустріти народженого Месію та багато іншого.

    Різдвяні казки Богдани Матіяш сповнені спокою й лагідності, простоти й віри. Вони привертають увагу до того, щоб бути вдячними у світі, в якому народився добрий Бог.

 

    Йде до нас колядочка : [вірші] / упоряд. А. М. Зеленська ; іл. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2016. – 39 с. : іл.

    Хто з вас, маленькі колядники, не любить зимових свят? Веселощі, пісні, хороводи... Усе це є в цій книжечці. А ще — святкові привітання колядками та щедрівками. Гарні малюнки, на яких зображено веселу українську дітвору та оживає зоряне небо з янголятами, прикрашають її сторінки. Тому вам, маленькі читачі, книжечка обов’язково сподобається.

    Дерманський О. Жменька тепла для мами / Сашко Дерманський ; худож. Р. Попський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 55 с. : іл.

    Укутане багаторічною холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Як же знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання? А найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом – і ціле місто, від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоча б жменьку тепла для любої матусі? Про це можна дізнатися, прочитавши нову книжку Сашка Дерманського.