Калинець І. М. Данка і Крак : повість / Ігор Калинець ; намал. М. Кошулінська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 127 с. : іл.

    Ця казка розповідає про дивовижну дружбу дівчинки і птаха. Одного разу до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Скільки ж цікавого з історії давнього Львова він їй розповів! Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає до неї недаремно. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій...

    Обіолс А. Як ми з татом будували автомобіль / Анна Обіолс ; [пер. з англ. Г. М. Меламеда] ; іл. Сабі. – Харків : Ранок, 2018. – 35 с. : іл. – (Разом із татом).

    Багато всього цікавого можна зробити разом із татом! Можна побудувати автомобіль, хатинку, човен і навіть ракету! Не уявляєте, як це зробити? Тоді скоріше відкривайте цю книгу та читайте! А наприкінці ви дізнаєтесь, як змінювались та вдосконалювались ці винаходи впродовж років. До серії «Разом із татом» входять й інші книги: «Як ми з татом будували човен», «Як ми з татом будували ракету», «Як ми з татом будували хатинку» та інші. Цікаво, чи не так?

    Воронина Л. Пригоди голубого папуги / Леся Воронина ; мал. К. Штанко. – Київ : Знання, 2018. – 56 с. : іл.

    Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині карколомної комп’ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу. Але його неодмінно треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу.

    З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем.

    А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім’я Круць і Дрон, котрі, пролітаючи повз нашу планету, потерпіли аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому, і якими таємницями поділяться прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання «Таємниця Чорного озера».

    Касдепке Г. Я не хочу бути принцесою / Гжегож Касдепке ; [пер. з пол. І. Андрущенка] ; мал. Е. Дзюбак. – Харків : Школа, 2017. – [31 с.] : іл.

    Ця чудова, кумедна й захоплива історія про те, як маленька дівчинка Марися захотіла бути НЕ принцесою, а… страшним ненажерливим драконом. Цього не підозрювали ні мама, ні тато, ні бабуся з дідусем. І от могутній дракон полонив мало не всю родину, та лише хоробрий лицар-тато може визволити замкнену у вежі маму-принцесу.