Пилипчак М. Щедрий вечір, добрий вечір… : святкові обряди і звичаї укр. народу : збірка / Марія Пилипчак ; худож. Т. Сорудейкіна. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 47 с. : іл., ноти.

   

    Слова й мелодії зимових обрядових пісень, запропоновані у цій яскравій, з любов’ю ілюстрованій книжці, допоможуть зберегти родинну традицію, глибокий зміст і мистецьку красу українських зимових свят – від Різдва Христового, новорічних Маланки й Василя до самого Йордану. Традиційні українські народні колядки, щедрівки й віршування письменниця збирала по селах Київщини, Вінничини, Полтавщини, Чернігівщини, Волині та Прикарпаття. Вони стануть у пригоді кожній родині, вихованцям дитячого садочка чи учням школи під час святкування Різдва й Нового року.

     Йде до нас колядочка : [вірші] / упоряд. А. М. Зеленська ; іл. К. Іванова. — Київ : АВІАЗ, 2016. — 39 с. : іл.

 

     Хто з вас, маленькі колядники, не любить зимових свят? Веселощі, пісні, хороводи... Все це є у цій книжечці. А ще — святкові привітання колядками та щедрівками. Гарні малюнки, на яких зображено веселу українську дітвору та оживає зоряне небо з янголятами, прикрашають її сторінки. Тому вам, маленькі читачі, книжечка обов’язково сподобається.

    Дерманський О. Жменька тепла для мами / Сашко Дерманський ; худож. Р. Попський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 55 с. : іл.

 

   Вкутане багаторічною холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Як же знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто, від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі? Про це можна дізнатися, прочитавши нову книжку Сашка Дерманського.

     Вірченко О. Їжачок-хитрячок про чарівний гачок : іграшки / Ольга Вірченко. – Київ : Книжкова база "Альфа", 2017. – 64 с. : фот.

 

     Маленькі рукодільниці, завдяки цій книзі звичайнісінький гачок у ваших руках легко перетвориться на чарівний, здатний творити справжні дива. Їжачок-хитрячок з поясненнями та яскравими фотографіями допоможе зробити перші кроки у плетінні й виготовити кумедні іграшки до веселих свят.