Чаклун О. Калюжа / Олег Чаклун ; худож. Ю. Пилипчатіна. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 16 с. : іл. – (Добрі казки).

   Ця захоплива книжка з кумедною назвою «Калюжа» повинна тобі, мій маленький друже, обов’язково сподобатись. Адже відкриття далеких-предалеких країв, приголомшливі мандри за моря-океани, пізнання світу, в якому царює стихія води, – усі ці пригоди й насолоди починаються для дітлахів зі… звичайнісінької калюжі! Саме тому всі діти такі охочі до того, щоб у кожнісіньку калюжу на своєму шляху зачалапати, виміряти її вздовж і впоперек, а головне – побачити в ній відображення себе й неба. Цікаво, що ти зможеш знайти в книжці «Калюжа», якщо спробуєш зазирнути на її сторінки?

   Зеленська А. Поспішаємо до школи. Читайлик / Алла Зеленська ; худож. Н. Журавльова. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 47 с. : іл.

   Читайлик «Поспішаємо до школи» приходить на допомогу тому, хто прагне навитися читати. Тому він укладений у формі букваря й заснований на традиційному підході до опанування навичок читання українською мовою. Книга знайомить зі звуками та буквами українського алфавіту. Кожна нова літера супроводжується малюнками і віршами, а також складами й словами, розділеними на склади.

   Друга частина читайлика доповнена оповіданнями та віршами, заздалегідь розділеними на склади. Самостійне читання таких текстів допомагає закріпити здобуті навички читання, спрощує розуміння прочитаного.

    Мензатюк З. З. Зварю тобі борщику / Зірка Мензатюк ; мал. О. Магеровської. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. — 59 с. : іл.

    У цій книжечці всі казки не лише веселі й цікаві, а ще й дуже смачні. Коли їх читаєш, то відразу хочеться разом з Олесею та Івасем, персонажами цих казок, скуштувати запашного борщу, пухких вареників, солодких млинців та інших українських страв, які «живуть» не лише на твоєму столі, а й у казці.

    Стронг Д. Гармидер у школі / Джеремі Стронг ; пер. з англ. А. Поритко ; іл. М. Павленка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 187 с. : іл. – (Читання для реготання).

    Гармидер – це лише прізвище вчительки молодших класів, яка може навчити кого завгодно й чого завгодно. Одного разу третьокласники Далендонської школи опинилися під загрозою лишитися без наставника, бо їхній учитель зламав собі руку. Урок мав розпочатися за п'ять хвилин, а ніхто із вчителів не хотів приїхати до школи на підміну, а точніше, до її суворого директора містера Шрапнеля. Тож єдиним порятунком стала дивовижна міс Гармидер, яка прибула до школи на власній машині швидкої допомоги. Після такого яскравого знайомства можна очікувати на надзвичайні пригоди, а вони справді супроводжують міс Гармидер на кожному кроці. Адже вона разом із третьокласниками заповнила всю школу живим дріжджовим тістом, випустила з клітки двох мишок, створила літальні пристрої з велосипедів і переправилася на інший бік басейну в старій ванні. Ось така диво-вчителька і її незвичайні, напрочуд веселі педагогічні методи.