FJ01

    Герус Л. М. Українська народна іграшка = Ukrainian folk toy / Л. М. Герус. – Київ : Балтія-Друк, 2017. – 63 с. : фотоіл. – Укр. та англ. мовами. – На обкл. авт. не зазнач.

    Народна іграшка може дати набагато більше, ніж сучасна. Адже це не лише предмет гри, вона розповідає про історію своєї країни, звичаї і традиції народу, традиційний одяг наших предків та їхній спосіб життя. З народною іграшкою пов’язано багато легенд і казок, тому вона вчить добру та розуму. Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. Автор книги знайомить з іграшками, створеними з тканини й ниток, глини, дерева, трави, соломи і навіть сиру, та з їх локальним розмаїттям.

FJ02

    Гербіш Н. Пуанти для Анни : повість / Надійка Гербіш ; намал. Ю. Пилипчатіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 55 с. : іл.

    Книга розповідає про маленьку дівчинку, яка має велику мрію. Адже, коли Анна відвідала балет, то вирішила сама ним займатись. Але, як виявилось, одного бажання замало. Зі сцени балет видається казкою, та чи легко бути танцівницею? Книга є повчальною для кожного, хто починає займатись такою діяльністю, що потребує докладати багато зусиль і наполегливої праці. Разом з Анною ви, друзі, зможете загартувати своє тіло і характер, а також познайомитесь із такими поняттями як релеве, реверанс, екзерсис, пліє та іншими балетними секретиками.

FJ03

    Сухомлинський В. Вогнегривий коник : казки, притчі, оповідання / Василь Сухомлинський ; упоряд. і передм. О. В. Сухомлинської. – Київ : Знання, 2017. – 255 с. : іл. – (Скарби).

    Захоплива збірка мудрих та повчальних казок, оповідань, притч, новел, написаних великим українським педагогом і письменником Василем Сухомлинським, збагатить внутрішній світ кожної людини. Адже кожна казка й кожне оповідання розповідають про неповторну красу природи рідного краю, магічну силу доброти і чуйності у взаєминах між людьми, пробуджують у нас бажання захистити слабшого, допомогти старшим.

FJ04

    Джеймісон С. (1848-1909). Леді Джейн : [повість] / Сесилія Джеймісон ; пер. та літ. оброб. А. А. Клімова ; худож. О. А. Семякіна. – Харків : Ранок, 2017. – 223 с. : іл.

    Маленька Джейн залишилася сиротою. У чужому краї, де у неї немає ні рідних, ні знайомих, вона потрапляє до недобрих людей. Єдиним другом дівчинки стає рідкісний птах – блакитна чапля на ім'я Тоні. Відважна маленька леді не падає духом. Добра душа і благородне серце допомагають їй протистояти жорстокому й холодному світові, подолати труднощі долі та відшукати рідних. Недарма ця пронизлива драматична повість відомої американської письменниці увійшла до золотого фону світової літератури для дітей.