2019 


Зміст занять Термін
проведення
1

ВСЮДИ СНІГ ПУХНАСТИЙ ЛІГ…

Екранізація літературних казок. Перегляд мультфільму «Зимова казка» за мотивами книги В. Сутєєва. Читання та обговорення оповідання М. Гая «Який буває сніг».  Подорож до Країни Аплікації. Виготовлення казкової  композиції з використанням вати «ПУХНАСТА ПЕРИНА ВЕСЬ ДВІР НАКРИЛА…».

(технічні засоби: вата, чорний або фіолетовий аркуш картону (формат А4), кольоровий папір (коричневий та жовтий), ножиці, олівець, клей-олівець, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

20 січня

 

2

ЧОВНИК ПЛИВЕ ВЕЧОРА ВЕЗЕ...

Подорож до Країни мультиплікації. Перегляд мультфільму «Мама для мамонтеняти». Спілкування на тему: «Зміна пір року». Читання та обговорення «Казки для Стаськи: Про крижану річку» (з дит. журналу «Ух-тишка»). Ознайомлення з технікою поєднування кольорів для отримання нових відтінків. Закріплення поняття про теплі та холодні кольори. Спілкування на тему: «Крижаний палац на сніговій планеті». Малювання на кольоровому картоні гуашшю композиції «СИНІЙ ВЕЧІР».

(технічні засоби: фіолетовий або чорний аркуш картону картон (формат А4), гуашеві фарби, пензлики різної товщини, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

 27 січня

 

3

У МОЄМУ КРАЇ ЗИМОНЬКА-ЗИМА.

Огляд зимових випусків дитячого журналу «Мамине сонечко». Бесіда: Що таке читання журналів і книжок? Читання та обговорення оповідання Оксани Кротюк «Несправжня вулиця». Екранізація літературних казок. Перегляд мальованого мультфільму «Сніговик» за одноіменною книгою англійського письменника Раймонда Бригса. Створення зимової композиції художніми фарбами «ВЕСЕЛІ СНІГОВИЧКИ».

(технічні засоби: альбом, олівець, гумка, гуашеві фарби, пензлики різної товщини, склянку для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

17 лютого

 

4

ЦЕ ЧОМУ Ж ГУЛЯЄ КИЦЯ? ЇЙ ОДНІЙ В ЦЮ НІЧ НЕ СПИТЬСЯ?

Зустріч з лялькою-дівчинкою, яка любить малювати. Порівняння літературної казки з мультиплікацією: Перегляд мультфільму «Кішка-капризуля» за мотивами книги В. Сутєєва. Бесіда «Про що розповість твоє вікно». Малювання гуашевими фарбами композиції «КАЗКОВЕ МІСТО».

(технічні засоби: альбом, олівець, гумка, гуашеві фарби, пензлики, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

24 лютого

 

5

СВІТЯТЬ ЗОРІ-ЗОРЕНЯТА, КНИЖЕЧКУ ЧИТАЄ ТАТО

Подорож сторінками ЦІКАВОЇ КНИГИ: читання та обговорення оповідання Остапа Вишні «Василько-книжка». Бесіда: Люби і бережи книги. Відео-подорож: «Книги ми не будем ображати й на сторінках писати». Казкова майстерня Мишенятка Тіма: Виготовлення саморобної книжечки-блокнотика «Я – КНИГА, Я ТОВАРИШ ТВІЙ...»

(технічні засоби: 6 аркушів зошита в клітинку, кольоровий папір та картон, ножиці, олівець, гумка, сухий клей, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

24 березня
6

ЕСЕМЕСКИ, ТЕЛЕГРАМИ І ЛИСТІВКИ ВСІ ДЛЯ МАМИ

Читання та обговорення казки Квенті Гребана «Подарунок для Ліфі» та оповідання Олександра Копиленка «Весна іде». Подорож до Країни мультиплікації. Перегляд мультфільму «Просто так...». Казкова майстерня Мишенятка Тіма: виготовлення екібани «ГІЛОЧКА МІМОЗИ».

(технічні засоби: одноразова біла тарілка (паперова), 2 жовті столові серветки, 2-3 гілочки туї (засушені праскою через  папір), клей ПВА, пензлик для клею, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

31 березня
7

ПЛЮСКОТІЛО СОНЕЧКО У РІЦІ, ВОРУШИЛО ШУРХАЛО КАМІНЦІ

Спілкування про прихід весни та весняні мотиви для виконання творчої роботи. Зустріч з казковим героєм мишенятком Тімом та його друзями через літературні історії з дитячого журналу творчості «Колекція ідей». Читання та обговорення оповідання «Подарунок для бабусі» (з журналу для умілих малят «Колекція ідей»). Практична робота  «КОЛЬОРОВІ ФАНТАЗІЇ»: розпис морських плоских камінчиків гуашевими фарбами. Відео-підказка  «Виготовлення морських рибок».

(технічні засоби: морські гладенькі камінчики, гуашеві фарби, вузенькі пензлики, альбом, олівець, гумка, прозорий лак для манікюру, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

14 квітня
8

ПЛАСТИЛІНОВА КАЗКА

У Країні Читання: інтерпретація української народної казки «Колобок» та створення ілюстрації до її нової версії. Ліплення з пластиліну об’ємної аплікації «ХТО ХОВАЄТЬСЯ У ПЛАСТИЛІНІ?» Читання за круглим столом оповідання-коміксу «Як мишеня Тім допоміг Колобку» (з журналу для умілих малят «Колекція ідей»)

(технічні засоби: блакитний картон (формат А4), зелений папір (формат А4), олівець, лінійка, ножиці, клей,  пластилін, стеки для пластиліну, дощечка для ліплення, біла гуаш, пензлики різної товщини, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

21 квітня
9

З ПРОМІНЦІВ СПЛЕТУ ДРАБИНКИ, ПОБІЖАТЬ ПО НИХ ХМАРИНКИ.

Зустріч з Сонечком, що розмальовує землю своїми олівцями-промінцями. Читання та обговорення казки Г. Циферова «Хмаринкове  молочко». Подорож до лісової мультиплікаційної казки «Раз-ромашка, два...». Казкова майстерня Мишенятка Тіма: виготовлення композиції «РОМАШКИ У ЛУЗІ».

(технічні засоби: синій або блакитний картон (формат А4), кольоровий папір (зелений і жовтий), альбом, олівець, гумка, клей-олівець, ножиці, біла гуаш, пензлики різної товщини, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

5 травня
10

ДОБРІ ЛІХТАРИКИ

Читання казки Наталіїї Чуб «Історія про маленьких метеликів» зі збірки «Азбука доброти». Подорож до Країни мультиплікації. Перегляд уривку з мультфільму «Марія і Мирабелла». Створення казкової композиції «ДРУЗІ МЕТЕЛИКА МІРЕЙ».

(технічні засоби:  альбом, олівець, гуашеві фарби, пензлики різної товщини, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

19 травня
11

А В ПОРТФЕЛІ АКВАРЕЛІ ТА ДВІ КНИЖЕЧКИ ВЕСЕЛІ.

Подорож у КРАЇНУ КАЗОК. Читання та обговорення «Казки про старого Лева» Мар’яни Савки. Перегляд лісової мультиплікаційної казки «Подарунок для найслабшого». Гра „Пори року”. Виготовлення декоративної композиції «РОЗКЛАД УРОКІВ».

(технічні засоби: кольоровий картон, клей, ножиці, олівець, кольоровий папір, засушені мініатюрні листочки дерев, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

22 вересня 
12

ХОДИТЬ ОСІНЬ ПО СТЕЖКАХ, ШЕЛЕСТИТЬ У ЛИСТІ...

Зустріч з персонажем казки Вікторії Ковальчук Феєю Дорофеєю.  Спілкування на тему «Осінь прийшла!». Читання казок В. О. Сухомлинського про «Діда Осінника»  та «Золотокосу». Знайомство з технікою використання акварельних фарб.  Створення композиції «ЛИСТОПАД», використовуючи шаблони кленових листочків.

(технічні засоби: альбом, олівець, гумка, акварельні фарби, пензлики, склянка для води, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка).

29 вересня
13

В ОСІННЬОМУ ЛІСІ КАЗКА ЖИВЕ...

Подорож сторінками ЦІКАВОЇ КНИГИ: читання та обговорення «Лісової казки про старого дуба» А. Дитриха. Створення колективної композиції «Ліс восени»: конструювання виробів «ОСІННІ ДЕРЕВА».

(технічні засоби: картон, клей, ножиці, олівець, кольоровий папір, засушені малесенькі листочки берези або липи, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

13 жовтня 
14

НАРОДИЛИСЬ У КАЛИНИ, МОВ ЧЕРВОНІ НАМИСТИНИ, ДІТКИ-КАЛИНЯТА, ЩЕ Й УСІ БЛИЗНЯТА.

Казкова майстерня Мишенятка Тіма: Виготовлення з пластиліну рельєфної аплікації «ЧЕРВОНЕ НАМИСТО ОСЕНІ»  (панно «Горобина»).

(технічні засоби: зелений картон (формат А4), малі сухі листочки горобини (або осики, верби), клей, ножиці, пластилін (червоний, чорний, коричневий), стеки для пластиліну, дощечка для ліплення, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

27 жовтня
15

ДО НАШОЇ ТЕПЛОЇ ХАТИ ПРИХОДИЛА КАЗОЧКА СПАТИ.

Подорож сторінками книги Наталії Чуб «Азбука хоробрості». Читання та обговорення «Казки про Темінь-Темноту». Зустріч з казковою Вороною-Листоношею та її друзями. Перегляд мультфільму «У лісовій хащі». Огляд дитячого журналу «Барвінок». Вікторина «Навпроти Великої ведмедиці» (Осінній сезон). Екранізація літературних казок. Перегляд мультфільму «Білий метелик» за мотивами одноіменної казкової Євгенія Пермяка. Казкова майстерня Мишенятка Тіма: Виготовлення аплікації з кольорового паперу та природного матеріалу  «МУДРА СОВА – ГОСПОДИНЯ ЛІСУ».

(технічні засоби: аркуш фіолетового картону (формат А4), кольоровий папір (коричневий, чорний, жовтий), ножиці, олівець, гумка, клей-олівець, сухі (малесенькі)  листочки дерев берези і липи, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

17 листопада 
16

ЛИСТЯ КРУЖЛЯЄ, ЛЕТИТЬ НЕВПОПАД, ОСІНЬ ПРОЩАЄТЬСЯ – ЗОЛОТОПАД.

Прощання з осінню. Подорож до лісової мультиплікаційної казки «Осінні кораблики». Читання та обговорення оповідання Г. Демченко «Спасибі лісникові». Знайомство з теплими й холодними кольорами, ахроматичними та хроматичними. Бесіда про кольори в інтер’єрі. Ознайомлення з технікою: малювання гуашшю. Колективна робота «МИ ВІЗЬМЕМО ДО РУК КОЛЬОРОВІ ФАРБИ» (виготовлення букету кольорових гілочок).

(технічні засоби: гуаш, широкі і середні пензлі, склянку для води, принести 2 гілочки дерева вишні або яблуні 1-3 шт. (без листя), вологі і сухі серветки для рук, клейонку, щоденник)

24 листопада
17

КОЛИ Я СТАНУ ТАТОМ, ТО ПОБУДУЮ ДІМ, ЩОБ ВСЯ МОЯ РОДИНА ЖИЛА У ДОМІ ТІМ.

Подорож сторінками ЦІКАВОЇ КНИГИ: Читання та обговорення казок Дзвінки Матіяш «Щедрий вечір» та Катрін Леблан «Ось і вона». Спілкування про сім’ю. Екранізація літературних казок. Перегляд мультфільму «Сніговик-поштарик» за мотивами казки В. Сутєєва «Ялинка». Виготовлення до новорічних свят листівок «СІМЕЙНИЙ БУДИНОЧОК» з фотографіями своєї сім’ї.

(технічні засоби: кольоровий картон (формат А4), фотографії тата, мами і дитини, 1 багатошарову серветку з новорічною тематикою, клей ПВА, пензлик для клею, ножиці, олівець, клей-олівець, фломастери, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

8 грудня  
18

ЯЛИНКА ХАЙ КРАСУЄТЬСЯ В КАЗКОВОМУ ВБРАННІ...

Подорож сторінками ЦІКАВОЇ КНИГИ: читання та обговорення казки Б. Чалого «Новорічна казочка». Перегляд новорічного мультфільму «Діда Мороз і сірий вовк». Малювання святкової композиції «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА».

(технічні засоби: альбом, гуашеві фарби, пензлики різної товщини, склянка для води, олівець, гумка, вологі і сухі серветки, щоденник, клейонка)

15 грудня