Черкащина. Загальнi матерiали

Черкаси офіційні, історичні, ділові, громадські, самобутні, туристичні (2010)

Анотований вебліографічний покажчик

для учнів 7-9 класів

Підготувала Л. О. Ткач

Черкаси офіційні

 Черкаська обласна державна адміністрація

www.oda.ck.ua

Сайт Черкаської обласної адміністрації  містить відомості про усю областю, а також про окремі населені пункти. Цікаво викладений матерал про обласний центр – місто Черкаси. Є  багато посилань  на міські сайти.Ресурс українською мовою.

Головний портал міста Черкаси
http://www.city.ck.ua

Сайт про місто Черкаси. Все життя міста в одному місці: від розваг до бізнес-довідника. Також - незалежні новини, курси валют, фотогалерея, туризм, готелі, вакансії, транспорт, безкоштовна юридична консультація та багато іншого. Ресурс українською мовою

Економічна та політична еліта Черкащини

http://cherkassy.ukrgold.net

Портал дає інформацію про різні сфери життя регіону:  про підприємства, державних діячів, історію, останні новини регіону. Ресурс російською мовою.

Соснівська районна у місті Черкаси рада

http://sosnrada.ck.ua/

Сайт наповнений діловою інформацією  з Соснівського району. Висвітлює діяльність Соснівської районної ради та знайомить з рішеннями виконкому. Можна дізнатись про прийом громадян, адміністративні послуги ради, познайомитись з новинами, що сталися у районі, тощо. Ресурс українською мовою.

Черкаси. Міський інформаційний портал

http://www.misto.ck.ua/

Ділова інформація  з історії міста, включаючи його символіку. Подано  адреси структурних підрозділів муніципалітету,  обласної державної адміністрації та облвиконкому, адреси навчальних закладів –  шкіл, гімназій, коледжів, технікумів, ліцеїв, інститутів, університетів, академій тощо. Є велика фотогалерея цікавих куточків нашого міста. Ресурс українською мовою.

Черкаси - офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету

http://www.rada.cherkassy.ua

На сайті розміщені  регіональні новини, повідомлення прес-служби, статистика. Тут  можна дізнатись про історію міста Черкаси.Фотогалерея м. Черкаси познайомить з визначними місцями міста.  Також є багато довідкової інформації з життя міста та його жителів. Ресурс українською мовою.

Черкаси – сайт міста

http://cherkasy.osp-ua.info/

Сайт знайомить з історією міста, гербом та прапором, а також із сучасним життям міста, міською громадою, розповідає про гуманітарну сферу, сервіс та відпочинок. Крім того, на сайті можна знайти інформацію про розвиток економіки міста, бізнес-інформаацію тощо. Подана також інформація про українські міста в Інтернеті. Є архів новин.  Ресурс українською мовою.

Черкаси ділові

  Forall Черкаси

http://forall.ck.ua/index.html

Новий сайт Forall Черкаси – це ряд інформаційних матеріалів, серед яких переважно ділові:  таких як: довідник по підприємствах та  фінустановах Черкас, довідник навчальних закладів  міста, телефонний довідник. А ще є й такі як  гороскоп, ТВ програма тощо. Деякі матеріали ще в стадії розробки. Ресурс російською мовою

Авто-Експрес
http ://avto-ekspres.com.ua

Розклад регулярних спеціальних пасажирських перевезень: Черкаси-Київ, Київ-Черкаси Черкаси-Харків, Харків-Черкаси, Черкаси-Дніпропетровськ, Дніпропетровськ-Черкаси, Черкаси-Вінниця, Вінниця-Черкаси, Черкаси-Кіровоград, Кіровоград-Черкаси. Ресурс російською мовою.

ВАТ 'АЗОТ' м.Черкаси
http://www.azot.cherkassy.net

Один з найбільших виробників хімічних добрив на Україні. На сайті надано інформацію про підприємство, продукцію, невиробничу сферу (спорт, медицину, культуру). Ресурс російською мовою.

 Інформаційний портал м.Черкаси 'INFO'
http://www.info.ck.ua

Підприємства, магазини їх адреси та телефони. Форум.

 Укртелеком Черкаси:  телефонний зв'язок та інтернет
http://cherkassy-isp.at.ua

Все про комунікації в офіс (по м. Черкаси): безлімітний інтернет в офіс; виділені лінії інтернет; волоконно-оптичні лінії зв'язку;  телефонія та телефонний зв'язок. Ресурс російською мовою.

 Черкасский автомобильный ремонтный завод

http://www.charz125.boxmail.biz/

Модернізація і капітальний ремонт автомобілів КрАЗ. Перелік послуг, ціни. Контактна інформація. Ресурс російською мовою.

Черкаси. Інформаційно-розважальний портал
http://uaportal.com/ukr/Cherkassy/index2.html

Все про життя м.Черкаси та регіону:  каталог фірм та організацій, новини, об'яви,  курси валют, погода, знайомства,  форум. Ресурс російською мовою.

Засоби масової інформації

Ринок. Безкоштовна рекламно-інформаційна газета
http://rynok.ck.ua

Сайт представляє рекламно-іформаційну газету «Ринок-Черкаси», що безкоштовно поширюється на різні підприємства та серед мешканців міста. На сайті: інформація про газету тапро відомості, які вона вміщує на своїх сторінках:  послуги, матеріали, рекламне агенство тощо. Ресурс українською мовою.

От и дО

http://www.otido.ua

На сайті газети представлена найповніша інформація про товари та послуги м. Черкаси та Черкаської області. Щотижня публікується понад 28 000 оголошень та рекламна інформація понад 1000 фірм. Купити або продати квартиру, офіс, автомобіль, меблі та побутову техніку; побудувати будинок або зробити ремонт; перевезти вантаж; знайти престижну роботу або супутника життя допоможе сайт газети «От и дО». Ресурс українською мовою.

 Офіційний сайт Черкаської телерадіокомпанії 'ВІККА'
http ://www.vikka.ck.ua

Новини зі світу політики, економіки, культури. А також про погоду в Черкаській області та курси валют. Плюс дошка оголошень та анонс передач ТРК 'ВІККА'. Ресурс українською мовою.

 «Преc-Центр» Громадсько-політичне видання
http://www.pres-centr.ck.ua

Найдокладніше про події на Черкащині і не тільки. Розділи: новини, політика, економіка, безпека, особистість, здоров’я. Багато корисної інформації, думки фахівців та експертів. Щоденне оновлення. Ресурс українською мовою

Сайт Черкаської телерадіокомпанії «Рось»

http://rosmedia.com.ua

На сайті: інформація про новини, котрі виходять в інформаційних випусках на телеканалі та радіо, телепрограми, відеоподії тощо. Ресурс українською мовою.

Ротарі Клуб "Черкаси-Центр"

http://rotary-cherkasy.at.ua

Сайт інтернаціональної організації Ротарі, клуби якої налічуються у 164 країнах та 40 географічних зонах. діє в Черкасах з  2003 року. Ротарі Клуб "Черкаси- Центр”  знайомить з медичним проектом для дітей з тяжкими хворобами серця. Ресурс українською мовою.

Освітянські  сайти

Освіта Черкас: офіційний сайт управління освіти виконкому Черкаської міської ради

www.osvita.ck.ua

Сайт управління освіти виконкому Черкаської міської ради. Він містить  матеріали про освіту Черкас, освітянські новини, роботу методичного кабінету.  Ресурс українською мовою.

 
Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників

http://oipopp.ed-sp.net

Один з кращих сайтів Черкащини. Є інформація про участь  ОІПОПП у освітніх проектах та науково-методичному забезпеченні закладів освіти. Особливої уваги заслуговує колекція цифрових ресурсів. З педагогічною спадщиною О.А. Захаренка знайомить віртуальний музей педагога. Крім того, на сайті є багато інших цікавих матеріалів. Ресурс українською мовою.

Сайти шкіл м. Черкаси

Перша міська гімназія м. Черкаси

http://fcg.ck.ua/

Сайт першої  міської гімназії — Асоційованої школи ЮНЕСКО,  один із сайтів  навчальних закладів міста. Розповідає про історію школи, новини шкільного життя, тощо.

Ресурс українською мовою

Черкаська спеціалізована школа №3

http://school3.ck.ua/

Сайт школи містить докладну інформацію про історію школи,  інновації педагогів, досягнення та нагороди учнів і вчителів, матеріали про самоврядування у школі тощо.

Черкаська гімназія №9

http://gym9.ck.ua/

Сайт присвячений  здобуткам учнів  та вчителів гімназії №9. Заслуговує уваги інформація про Євроклуб, віртуальна газета «Лідер», матеріали творчих звітів вчителів. Ресурс українською мовою.

Черкаська гімназія №31

http://gymnasium31.osvita.ck.u...

Гімназія №31 м.Черкас - заклад нового типу для здібних і обдарованих дітей. На сайті можна познайомитись з історією закладу, досягненнями вихованців та вчителів, фотогалереєю, газетою «Пегас».

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

http://school11ck.ucoz.ua

Школа з російською мовою навчання. На сайті – цікава інформація про школу, шкільний парламент, зовнішнє тестування. Є гостьова книга, форум. Ресурс російською мовою.

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17

http://fml17.ck.ua/

Це один з кращих шкільних сайтів міста Черкаси. Крім історії школи тут є матеріали про підрозділи школи, розклад уроків, вступ до спецкурсів та інше. Ліцей  представлений шкільним парламентом, радою ліцею, дитячими організаціями, тощо. Крім того є матеріали про випускників, переможців олімпіад, шкільну газету «Альтаїр». Ресурс українською мовою.

Черкаська спеціалізована школа I-III ступенів №28

http://sch28.at.ua/

Сайт цікавий  для батьків, вчителів, учнів. Є  матеріали з історії школи, про кращих вчителів. Заслуговують уваги поради психолога, шкільна газета ЮНІКС, Євроклуб та ін. Ресурс українською мовою.

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №32

http://32.ck.ua/

Сайт знайомить з історією школи, його адміністрацією. Багато фотографій  із життя школи. Ресурс українською мовою.

Черкаський гуманітарно-правовий ліцей

http://gplyceum.org.ua/

На сайті ліцєю – корисна інформація для учнів та батьків про правила вступу, позаурочне життя ліцеїстів, про переможців олімпіад та медалістів. Ресурс українською мовою.

Черкаська загальноосвітня санаторна школа інтернат І - II ступенів Черкаської обласної ради

http://saninter14.ucoz.ru

Сайт містить матеріали  про санаторну школу-інтернат І - II ступенів,  засновану в 1976 році як науково-лікувальна база Київського науково-дослідного інституту ортопедії і травматології. Певна увага приділяється вчителям та учням. Деякі рубрики знаходятья у стадії розробки. Ресурс українською мовою.

Для батьків

http://roditeli.ck.ua/

Сайт покликаний допомагати батькам та люблячим родичам у пошуку адрес і телефонів компаній, котрі працюють із дітьми і для дітей в Черкасах. Даються адреси  центрів розвитку, дитячих садочків, шкіл, медичних закладів, оздоровчих таборів, агентств по підбору домашнього персоналу, дитячих кафе і багато іншого. Ресурс українською мовою

Розвивалка
http ://rozvivalka.ucoz.ru/

Сайт для черкаських діток і їхніх батьків. Він містить матеріали,  пов'язані з розвитком дітей, їх навчанням і дозвіллям від народження і до того як дитина стане зовсім дорослою. На сайті є безлічь ігор для будь-якого віку дитини. Розміщені відомості про те, де в нашому місті краще дітям відпочити. Ресурс російською мовою.

Педагогічне краєзнавство

http://kraeznavstvo.at.ua

Сайт наповнений краєзнавчою тематикою Черкащини. Він постійно оновлюється і включає матеріали про особливості духовної і матеріальної культури нашого краю, традиції, родинний уклад, громаду й громадське життя, звичаї і вірування, житло, харчування, одяг, працю та знаряддя виробництва, народне мистецтво, фольклор, а також інформацію про усталені норми людського співжиття: звичаєве право, мораль, етикет, народні знання, засоби народного виховання, народної медицини, описи природи, історію та культуру рідного краю. Ресурс українською мовою

Слово вчителя
http://www.konserg.ucoz.ua/

Сайт призначений для вчителів загальноосвітніх шкіл, в першу чергу вчителів інформатики.  Також є сторінка для учнів. Є  велика колекція файлів освітньої тематики, форум, фотогалерея, каталог сайтів та ін. Ресурс українською мовою.

Сайти вищих навчальних закладів

Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля

http://www.fire.ck.ua/

Сайт одного з кращих навчальних закладів України. Він знайомить з історією академії, факультетами і кафедрами, центром практичного навчання та спеціальними курсами. Також є інформація про наукову та міжнародну діяльність, студентське життя тощо. Ресурс українською мовою.

Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького

www.cdu.edu.ua

На сайті університету розміщено перелік напрямів підготовки, ліцензовані обсяги, обсяги державного замовлення, а також загальна  інформація про університет та його підрозділи. Є правила прийому  до університету, висвітлена його наукова діяльність. Ресурс українською мовою

Черкаський державний технологiчний унiверситет

http://www.chiti.uch.net/go.php/about/

Сайт подає загальну інформацію про універитет, факультети, поради абітурієнтам, розповідає про студентське життя тощо. Ресурс українською мовою

Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного банку України

http://www.cibs.ck.ua/

Сайт знайомить з інститутом, його історією, напрямками діяльності,  міжнародною співпрацею, навчально-методичною  та  науковою роботою, видавничою діяльністю, правилами прийому до вузу, студентським життям тощо. Ресурс українською мовою.

Коледжі, технікуми, училища, ліцеї

Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж

http://cherkelc.com.ua/

Сайт подає детальну інформацію про правила прийому до закладу  та про спеціальності, за якими здійснюється підготовка. Є цікавий відеоархів. Ресурс українською мовою.

Черкаський державний бізнес-коледж

http://www.business-college.com.ua/index_ua1.php?page=1

На сайті зібрана інформація для абітурієнтів та студентів про навчальний заклад, про спеціальності, за якими здійснюється підготовка студентів. Є фотогалерея,  інформація про випускників тощо. Ресурс українською мовою.

Черкаський комерцiйний технiкум

http://www.ccts.ho.ua/

Сайт знайомить з багаторічною історією вищого навчального закладу І рівня акредитації, зі спеціальностями, за якими готують майбутніх фахівців, дає поради абітурієнтам. Ресурс українською мовою.

Черкаси туристичні

Ландшафтна архітектура Черкащини

http://www.landarchitecture.org.ua/doku.php

Цей сайт містить інформацію про існуючі та забуті пам'ятки ландшафтної архітектури Черкащини,  які сприятимуть розвитку туризму та мистецтва в нашому краї. Ресурс українською мовою.

Сім чудес Черкащини

http://7chudes.ck.ua

Сайт присвячений конкурсу «7 чудес Черкащини» проведено в 2007-2008 роках  за підтримки ініціатора конкурсу «7 чудес України», нашого земляка Миколи Томенка. Цей сайт знайомить з унікальними місцями нашого краю та з переможцями конкурсу. Ресурс українською мовою.

Туризм Черкасщины

http://www.dneprtur.info

Сайт знайомить з Шевченковим краєм. Багато документів про музеї і заповідники м. Черкаси та Черкаської області. Переглядаючи сторінки сайту, можна вибрати місцу відпочинку або здійснити  екскурсію  нашим краєм чи містом. Ресурс українською та російською мовами.

Туристичний оператор «Супутник» Черкаси

http://sputnik.ck.ua

На сайті туристичного аператора – цікава інформація про відпочинок в Україні та за кордоном. Велика добірка матеріалів про історико-культурні та природні місця Черкащини. Ресурс українською мовою.