Краєзнавча розповідь до 50-річчя затоп­лення водами Кременчуцького водоймища великої території ряду областей України

Для 7-9 кл.

Черкаси 2009

Склала Н.О. Діденко

    Україна має 1100 водосховищ та 28 тисяч ставків. Якщо розглядати водосховищну статистику у питомих показниках (на одиницю площі), то Україну можна віднести до держав з високою насиченістю територій штучними водосховищами і ставками.

    Найбільше за площею – Кременчуцьке водосховище. Його площа – 2250 квадратних кілометрів і місткість – 13,5 млрд. кубометрів води.

    Грандіозні дніпровські штучні моря і греблі створювалися в 1928 -1972 роках: Каховське – у 1956 р., Дніпродзержинське – 1965 р., Кременчуцьке – 1962 р., Канівське – 1978 р., Київське – 1968 р. Всього вздовж русла Дніпра було створено шість штучних водойм.

    Наймальовничіші придніпровські села і хутори, тисячі гектарів родючих грунтів, кришталево чистих річок та озер, запашних луків і левад, десятки островів, сотні пам'яток історії та культури навіки поглинули хвилі рукотворного «моря» — водосхови ща Кременчуцької ГЕС.

    На Черкащині це придніпровські села Чорнобаївського, Черкаського, Золотоніського і Чигиринського районів. Про затоплені села нашої області йтиме мова далі.

ЧИТАТИ ДАЛІ